Simul: ورژن کنترلی مخصوص نرم‌افزار Microsoft Word

Simul: ورژن کنترلی مخصوص نرم‌افزار Microsoft Word

Simul ابزاری است که امکان مدیریت پیشرفتهٔ اسناد مانند ایجاد شاخه (Branching)، ادغام (Merging) و مقایسهٔ نسخه‌های مختلف اسناد Word را برای‌تان فراهم می‌کند؛ به‌عبارت دیگر، چیزی مانند Git است که برای پروژه‌های نرم‌افزاری استفاده می‌شود ولی برای فایل‌های مایکروسافت ورد. استفاده به‌عنوان یک کاربر عادی در سرویس Simul رایگان است و برای استفاده از امکانات پیشرفته‌تر، می‌توانید از طرح‌های پولی آن استفاده کنید.

هر تغییری ثبت خواهد شد
کاربران امکان کار به‌صورت هم‌زمان روی یک داکیومنت را دارند ضمن این‌که امکان بازبینی در تغییرات نیز به‌راحتی فراهم شده است؛ هرگاه برخوردی بین نویسندگان یک سند پیش بیاید (به این معنی که شخصی درحال ویرایش یک سند است و شخص دوم نیز قصد ویرایش همان سند را داشته باشد)، به‌طور خودکار، یک شاخه یا Branch جدید ایجاد شده سپس می‌توان این نسخه‌ها را بااستفاده از ویژگی Track Changes موجود در مایکروسافت ورد با یکدیگر ادغام نمود و بااستفاده از این ویژگی، دیگر نیازی به بررسی داکیومنت‌ها نخواهد بود.

تغییرات را به‌طور دقیق مشاهده کنید
مهم نیست ویژگی Track Changes اسنادتان در ورد فعال باشد یا خیر؛ هر تغییری که در محتوای اسنادتان انجام شود را به‌طور واضح مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید ۲ نسخهٔ مختلف از یک سند را باهم مقایسه کنید تا تغییرات انجام‌شده در طول زمان را بررسی نمایید. با این ویژگی، دیگر نیاز نیست برای پیدا کردن تغییرات یک سند، آن را زیر و رو کنید.

یکپارچگی با نرم‌افزار Word
با یک کلیک می‌توانید اسنادتان را در Microsoft Word باز کنید؛ وقتی سندی را ذخیره می‌کنید، تغییرات‌تان به‌طور خودکار با Simul مطابقت داده خواهند شد؛ بنابراین با این ابزار، دیگر نیاز نیست اسنادتان را در مکان‌های مختلفی ذخیره کنید.

فایل‌های‌تان را مستقیماً از SharePoint وارد کنید
با این سرویس، می‌توانید مستقیماً از سایت‌های SharePointتان اقدام به ویرایش اسناد کنید؛ همچنین می‌توانید خروجی نسخه‌های فرعی و اصلی اسنادتان را مستقیماً در SharePoint قرار دهید تا هر فرآیند تجاری که مدنظر دارید را به انجام برسانید. بااستفاده از این ابزار، دیگر نیازی به چند قسمت کردن اسناد به خاطر ایمیل کردن آن‌ها نخواهد بود.

پلن‌ها و قیمت‌گذاری
نسخهٔ رایگان Simul، اجازهٔ ساخت 25 سند، به همراه 0.5 گیگابایت فضای کلی ذخیره‌سازی را به شما می‌دهد؛ در نسخهٔ استاندارد، با پرداخت 10 یورو در ماه، امکان ایجاد 250 سند به‌همراه 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را خواهید داشت و در نسخهٔ تجاری، با پرداخت 20 یورو در ماه، می‌توانید از 10 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و تعداد نامحدود اسناد در این پلتفرم استفاده کنید (در ضمن توجه نمایید که برای استفاده از Simul، نیاز به کپی معتبری از Microsoft Office 2010 و  یا جدیدتر، یا Microsoft Office 365 خواهید داشت).

منبع