whoishiring.io: وب‌اپلیکیشن Real-Time برای جستجوی مشاغل تکنولوژی در سراسر جهان

whoishiring.io: وب‌اپلیکیشن Real-Time برای جستجوی مشاغل تکنولوژی در سراسر جهان

پیشرفت‌های بزرگی در مارکت جستجوی مشاغل ایجاد شده است که این‌بار این پیشرفت در قسمت مشاغل تکنولوژی هم نفوذ کرده است. منظور از مشاغل حوزۀ تکنولوژی مشاغلی مانند متخصصان Big Data ،DBA ،DevOp و Programming به‌خصوص کدنویسی در زمینهٔ هوش‌مصنوعی و سایر حوزه‌های مربوطه است.

اگر سایتی باشد که بتوان در آن تمام شغل‌های مربوط به حوزۀ تکنولوژی در تمام دنیا و در تمام فیلدهای تکنولوژی مانند فیلدهایی که در بالا گفته شد را سرچ کرد، استقبال خوبی از آن می‌شود. سایتی با نام Who Is Hiring ایجاد شده است که این امکان را دارد و می‌توان در تمام فیلدهای تکنولوژی، فرصت‌های شغلی در تمام دنیا را جستجو کرد (لازم به ذکر است که پیش از این نیز شرکت گوگل از سرویس Google For Jobs رونمایی کرد؛ برای آشنایی بیشتر با این سرویس، به مقالهٔ Google For Jobs: موتور جست‌وجوی مشاغل گوگل مراجعه نمایید.)

این وب اپلیکیشن جستجوی مشاغل، از موقعیت جغرافیایی شما استفاده می‌کند و تمام موقعیت‌های شغلی را در کشورتان به شما نشان می‌دهد و البته که شما می‌توانید براساس موقعیت مکانی و یا فیلد شغلی خاصی سرچ کرده و محدود به کشور خود نباشید.

احتمالاً بهترین ویژگی این سایت که می‌توان از آن نام برد، قابلیت Live Map Update است؛ اگر در کلان‌شهری یا نزدیک آن زندگی می‌کنید، حتماً دایره‌های بزرگی را در سایت می‌بینید که داخل‌شان شماره‌ای نوشته شده است؛ اگر کمی بیشتر زوم کنید این دایره‌ها براساس لوکیشن از هم جدا می‌شوند و هر شماره نشان‌دهنده کلی موقعیت شغلی در آن لوکیشن است.

اگر بر روی مناطق کوچکتر کلیک کنید، در سمت راست صفحه لیستی از فرصت‌های شغلی دریافت می‌کنید که هر کدام دارای مشخصات شهر، آدرس و تخصص مورد نیاز است. تمام این فرصت‌های شغلی از Live APIهای سرویس‌های مختلف جمع‌‌آوری شده‌اند و بیشترشان هم از قسمت Job Board وب‌سایت Stack Overflow است (همچنین شغل‌های مربوط به فیلد طراحی هم وجود دارند که از جاهایی مانند Authentic jobs گرفته ‌شده‌اند.)

اگر موقعیت‌شغلی خاصی را خواستید می‌توانید روی Little Card کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید. این اپ طوری توسعه داده شده است که ‌می‌توان تاریخ انتشار موقعیت شغلی در سایت و همچنین توضیح کاملی از شرایط و مسئولیت‌های مورد نظر را مشاهده کرد.

گفته می‌شود که این وب‌سایت انقلابی در بخش جستجوی شغل ایجاد می‌کند چراکه می‌توان گفت در این ایده تمام نیازهای جستجوی شغل آنلاین در یک سایت خلاصه شده است که آپشن‌های اضافی مانند ذخیره موقعیت شغلی مورد نظر برای بعد یا نوشتن یادداشت روی موقعیت شغلی خاص هم دارا است.

شما می‌توانید با اکانت گیت‌هاب یا توئیتر خودتان در این سایت اکانت کاربری ایجاد کنید و این در حالی است که اطلاعات خصوصی شما به‌صورت لوکال ذخیره می‌شود که با این توضیحات می‌توان فهمید که این سایت یک شبکهٔ اجتماعی عمومی نیست و در عوض بستری برای جستجوی شغل‌هایی ایجاد می‌کند که دنبال آن بودید و شاید هم به استخدام شما ختم شود.

از ویژگی‌های جالب دیگر این سایت می‌توان بخش Stats Page را نام برد که موقعیت شغلی را براساس زبان یا تکنولوژی خاصی فیلتر و دسته‌بندی می‌کند.

Who Is Hiring وب‌سایتی است که می‌توان در آن جدیدترین فرصت‌های شغلی در حوزۀ تکنولوژی را در سراسر جهان براساس فیلد شغلی، لوکیشن یا حتی هر دو جستجو کرد و از آنجایی که تمام فرصت‌های شغلی جدید را از سراسر دنیا به شما نشان می‌دهد، احتمال این‌که نتیجهٔ دلخواه را بگیرید زیاد خواهد بود.

منبع