عرضهٔ اپ رسمی Stack Overflow برای هر دو پلتفرم iOS و Android

عرضهٔ اپ رسمی Stack Overflow برای هر دو پلتفرم iOS و Android

شکسپیر جمله‌ای دارد به این مضمون که «گل رز با هر نام دیگری، باز هم بوی خوبی خواهد داشت.» اما این قضیه در مورد اپ‌های تلفن همراه، چندان صادق نبوده است! حداقل دربارهٔ اپ Stack Exchange که در سال 2014 عرضه شد، اینچنین است. برخی از کاربران، بدون استفاده از نام Stack Overflow نمی‌دانستند که قادرند، سؤال‌های استک اورفلو را ببینند، پاسخ داده یا امتیاز دهند؛ بنابراین اپ Stack Overflow عرضه شد تا هدف خود را روشن‌تر بیان کند.

این اپ در هر دو پلتفرم iOS و Android برای دانلود در دسترس است اما اپ اندرویدی فعلاً در نسخهٔ بتا به‌سر می‌برد (البته تمامی فیچرها به‌درستی کار می‌کنند ولی قرار است چند تغییر کوچک در رابط کاربری برنامه رخ دهد.)

اگر اپ Stack Exchange را دارید، نیازی به دانلود اپ Stack Overflow نیست
در حال حاضر، هر ۲ اپ عملکردی تقریباً مشابه دارند؛ اپ جدید استک اورفلو یک ویژگی متفاوت دارد و آن‌هم این‌که این اپ فقط پرسش و پاسخ‌های استک اورفلو را شامل می‌شود ولی اپ فعلی Stack Exchange، شبکه‌ای با بیش از 170 کامیونیتی -که شامل Stack Overflow نیز می‌شود- را در بر می‌گیرد. بنابراین اگر به‌طور فعال در سایت‌های مختلف Stack Exchange همکاری می‌کنید، بهتر است از اپ Stack Exchange استفاده نمایید تا تمامی پرسش و پاسخ‌های‌تان را یک‌جا داشته باشید.

اگر قصد دارید هر ۲ اپ را دانلود کنید، نوتیفیکیشن‌های‌تان بین ۲ برنامه تقسیم خواهند شد؛ به این صورت که نوتیفیکیشن‌های Stack Overflow شما فقط در اپ Stack Overflow و بقیه نوتیفیکیشن‌ها در اپ Stack Exchange نشان داده خواهند شد.

اپ جدید Stack Overflow چه اختیاراتی را به شما می‌دهد؟
- خواندن، پرسش، پاسخ، کامنت، فلگ کردن و رأی دادن
- دریافت پوش نوتیفیکیشن، هنگامی که فردی به پرسش شما پاسخ می‌دهد یا کامنت می‌گذارد (هر چیزی که باعث آمدن پیامی به اینباکس Stack Overflow می‌شود، نوتیفیکیشنی را در گوشی موبایل‌تان در بر خواهد داشت. مثل همیشه، به‌راحتی می‌توانید از طریق تنظیمات، این اطلاع‌رسانی‌ها را خاموش و روشن نمایید.)
- جستجو و فیلتر به ترتیب فعالیت، جدیدترین‌ها، رأی‌ها و غیره.
- پیش‌نویس کردن پاسخ‌ها، حتی وقتی که آفلاین هستید. ابزار مارک‌داون، کارتان را برای افزودن تصویر و بلاک کدها آسان‌تر کرده است.
- بازگشت به پرسش‌های مناسب، با استفاده از تاریخچهٔ جستجوها که در آن، پرسش‌هایی که اخیراً مشاهده کرده‌اید فهرست شده‌اند. 

منبع