ساخت وبلاگ مبتنی بر API با Butter در کمتر از 10 دقیقه

ساخت وبلاگ مبتنی بر API با Butter در کمتر از 10 دقیقه

با API مخصوص سرویس Butter، می‌توانید از دردسرهای سیستم‌های سنتی ساخت وبلاگ رها شده و در کمتر از 10 دقیقه، به وب‌سایت خود یک وبلاگ اضافه نمایید. این CMS مبتنی بر API، به شما این امکان را می‌دهد تا به‌سرعت، وبلاگی را پیاده‌سازی کنید به‌طوری که در عین حال، قابلیت‌های بسیاری را هم در اختیار شما قرار داده و همچنین از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی همچون روبی، نودجی‌اس، پی‌اچ‌پی، پایتون، سی‌شارپ و گو هم پشتیبانی می‌کند.

به نقل از Jeff Judge، موسس Bright:

فقط خواستم بدونید که Butter عالیه. 5 دقیقه کافیه تا تنظیمش کنید و بعدش می‌تونید اولین پست وبلاگ‌تون رو بنویسید. پس از مهاجرت به این سرویس، وَر رفتن با قالب‌های وردپرس یا توابع پی‌اچ‌پی دیگه لازم نیست. دقیقاً چیزیه که دنبالش بودم.

اینترفیس ادمین زیبا
ButterCMS به همراه خو یک  اینترفیس ویرایش متنی‌ای دارد که قطعاً مورد پذیرش تولیدکنندگان محتوای‌تان نیز خواهد بود چراکه کار کردن با آن بسیار ساده است و سرعت تولید محتوای شما را بالا خواهد برد.

سئوی بهینه شده
وبلاگ شما روی دامین اصلی‌تان قرار می‌گیرد و نویسندگان می‌توانند متا تگ‌ها، اسلاگ‌ها و عناوین موجود در کدهای اچ‌تی‌ام‌ال شما را کنترل کنند (Slug تکه‌ای از آدرس URL است. اگر اسپیسی در آدرس صفحهٔ مورد نظر وجود داشته باشد، به‌طور معمول با علامت %20 جایگزین می‌شود ولی بااستفاده از اسلاگ، می‌توان به‌عنوان مثال خط تیره (-) را به‌جای کاراکترهای ناخوانای %20 به‌کار برد.)

Rest API ساده
CMS‌های معمولی، در چارچوب خاصی برای دیتابیس کوئری ارسال کرده و در نهایت خروجی را در معرض دید کاربران قرار می‌دهند اما با Butter، محتوای شما از طریق یک API از جنس REST قابل دسترس است؛ بنابراین می‌توانید محتوای‌تان را هر جا که اراده کنید، داشته باشید و هر طور که می‌خواهید آن‌را نمایش دهید (برای آشنایی با مفهوم REST API، به آموزش آشنایی با مفهوم RESTful API مراجعه نمایید.)

به تکنولوژی خاصی نیاز نیست!
CMS‌های سنتی شما را مجبور به استفاده از یک تکنولوژی خاص می‌کنند و مهاجرت به گزینه‌های دیگر را برای‌تان سخت‌تر می‌نمایند (مثلاً سی‌ام‌اس‌های وردپرس، جوملا و یا دروپال هر ۳ برپایهٔ زبان برنامه‌نویسی PHP هستند.) سرویس Butter با هر کدی ترکیب می‌شود بنابراین همیشه می‌توانید تکنولوژی مطلوب‌تان را انتخاب کنید و یا تغییر دهید.

بدون وابستگی
CMSهای معمولی، به کدهای شما بسیار وابسته هستند و گاهی‌اوقات وابستگی‌های ناخواسته‌ای را به شما تحمیل می‌کنند! ولی Butter به‌خاطر مبتنی بودن بر API، به‌طور کامل بی‌نیاز از هرگونه وابستگی است که این قضیه به شما اجازه می‌دهد فقط روی تولید محتوای خود تمرکز کنید.

بدون هرگونه هزینهٔ نگهداری
CMS‌های معمولی به میزبانی و پشتیبانی درست و حسابی نیاز دارند اما پس از استفاده از Butter، محتوای شما در سرورهای امن کلود ذخیره می‌شود و نگهداری اطلاعات بر عهدهٔ این شرکت خواهد بود و نه شما (تست این ابزار به مدت 30 روز رایگان است.)

 به‌طور مثال، نحوهٔ استفاده از API این سرویس با استفاده از زبان PHP به شکل زیر است:

use ButterCMS\ButterCMS;
$butter = new ButterCMS('api_token_BQokikJOvBiI2HlWgH4olfQ2');

# Get first page of posts
$butter->fetchPosts(['page' => 1]);

# Get single post by slug
$butter->fetchPost('hello-world');

# Get RSS feed xml
$feed = $butter->fetchFeed('rss');

و یا درصورتی که تمایل به استفاده از زبان قدرتمند Python دارید، به شکل زیر می‌توانید از API سرویس ButterCMS استفاده کنید:

from butter_cms import ButterCMS
client = ButterCMS('api_token_BQokikJOvBiI2HlWgH4olfQ2')

# Get first 10 posts
print posts = client.posts.all(page=1, page_size=10)

# Get single post by slug
print post = client.posts.get('hello-world')

# Get RSS feed xml
print client.feeds.get('rss')

روی‌هم‌رفته، به منظور ساخت وبلاگ با این سرویس، با استفاده از تکنولوژی‌های Ruby ،Rails ،Node.js ،Python ،ASP.NET ،Flask ،Django ،Go ،PHP ،React می‌توان دست به ساخت وبلاگ زد.

منبع


مرتضی صمدی