آموزش نصب Sublime Text روی گنو/لینوکس توزیع اوبونتو

ویراشگر کد Sublime Text یک نرم‌افزار مینیمالیستی، سریع و پیشرفته با قابلیت‌های شگفت‌انگیزی است که برنامه‌نویسان زیادی برای کدنویسی از آن استفاده می‌کنند که برای سیستم عامل های ویندوز، مک و گنو/لینوکس در اختیار علاقمندان قرار دارد. در این آموزش، قصد داریم نحوهٔ نصب نرم‌افزار سابلایم تکست را روی سیستم عامل گنو/لینوکس توزیع اوبونتو آموزش دهیم.

افزودن PPA سابلایم تکست ۳ روی اوبونتو
برای این منظور، ترمینال را باز کرده و دستور زیر را وارد نمایید:

$ sudo add-apt-repository -y ppa:webupd8team/sublime-text-3

لازم به ذکر است که دستور sudo سطح دسترسی شما را به سوپر ادمین تغییر می‌دهد؛ لذا باید با اکانتی اقدام به نصب سابلایم نمایید که سطح دسترسی سوپر ادمین داشته باشد. سپس از طریق دستور زیر، اقدام به آپدیت ابزار پکیج منجر سیستم عامل خود می‌کنیم:

$ sudo apt-get update

در نهایت، با استفاده از دستور زیر، نرم‌افزار ویرایشگر کد سابلایم تکست ۳ روی سیستم ما نصب خواهد شد:

$ sudo apt-get install sublime-text-installer

پس نصب موفقیت‌آمیز این نرم‌افزار، از طریق منوی Dash اوبونتو می‌توان آن را سرچ نموده و با کلیک روی آیکان اختصاصی سابلایم، نرم‌افزار را اجرا نمود و یا در ترمینال، دستور subl را وارد نماییم.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • Abd maznia در تاریخ: 1395/12/27

    سلام
    آفای مرادی مشکلی که بعد از نصب در لینوکس وجود دارد در کامپایلر کردن سورس کد می باشد منظورم پایتون هستش

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)