راهنمای گوگل برای اصول طراحی وب

راهنمای گوگل برای اصول طراحی وب

در دنیای امروز  هرکسی که کمی از اینترنت سر در بیاورد غول بزرگ فناوری یعنی گوگل را نیز می شناسد. این شرکت بزرگ فناوری علاوه بر سیستم جستجوی وب تقریبا در هر بخشی از علم و تکنولوژی سرک کشیده، از تلفن های هوشمند گرفته تا ماشین های بدون سر نشین. اما امروز می خواهیم تا شما را با یک سرویس دیگر از مجموعه developers گوگل آشنا سازیم. با سکان آکادمی همراه باشید تا بیشتر به بررسی این سرویس بپردازیم.

گوگل در مجموعه developers اقدام به ایجاد محتوایی برای کمک به توسعه دهندگان موبایل و ... کرده تا با داشتن یکسری اطلاعات به صورت پیوسته اقدام به پیش بردن پروژه های خود بکنند. اما این دفعه گوگل اقدام به ایجاد سرویس جدیدی با نام Web Fundamentals کرده است تا بوسیله آن به توسعه دهندگان وب کمک کند.

در این سرویس، گوگل اقدام به پخش مطالبی در مورد طراحی کلی سایت، ابزارها، واکنش گرا بودن طراحی، بهینه سازی و در کل هر چیزی که به کمک شما می آید تا یک تجربه فوق العاده برای کاربران وب سایت خود رقم بزنید کرده است که با خواندن و به کار بستن نکات آن می توانید طرح های جذابتری به وحود آورید (مشاهده وب سایت Web Fundamentals)

علاوه‌بر این، گوگل در این وب سایت به معرفی کیتی کامل پرداخته که با استفاده از آن و نکات سایت Web Fundamentals می توانید تجربه ای متفاوت از یک وب سایت واکنش گرا یا Responsive برای بینندگان وب سایت خود ایجاد کنید.

از جمله مهمترین ویژگی های این کیت توسعه سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد: قالب واکنش گرا نسبت به ابعاد صفحه، راهنمای کامل اجزای طراحی، همگام سازی دستگاه های متفاوت، بارگذاری مجدد فعال برای مرورگر، عملکرد بهینه، ایجاد شده در سرور HTTP، نکاتی برای سرعت بیشتر بارگذاری وب و پشتیبانی از SASS (دریافت Web Starter Kit)