رویای ماشین های پرنده، دیگر رویا نیست

رویای ماشین های پرنده، دیگر رویا نیست

رویای ده‌ها ساله ی بشر برای رانندگی در آسمان به راحتی رانندگی در بزرگراه هایی برروی زمین، دیگر توهم نیست.
شرکت ژاپنی SkyDrive ، در میان ده‌ها پروژه ی "ماشین پرنده" که در سرتاسر جهان در حال پیشروی هستند. تست موفقی را برای به پرواز در آوردن یک ماشین پرنده بهمراه یک سرنشین انجام داده است.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

در ویدیویی که روز جمعه در خبرگزاری ها پخش شد، وسیله ای دیده می‌شود‌، شبیه به موتور سیکلت که توسط پروانه هایش حدودا یک یا دو متر از زمین بلند می‌شود و برای چهار دقیقه در محوطه ای محافظت شده برروی هوا پرواز می‌کند.

 رویای ماشین های پرنده، دیگر رویا نیست
مدیر این پروژه در SkyDrive امیدوار است این ماشین پرنده بتواند تا سال 2023 به تولید انبوه رسیده و توسط مردم قابل استفاده باشد، البته او خاطر نشان کرد که ایمن سازی این ماشین پرنده کاری حیاتی است که باید انجام شود.
او به خبرنگاران گفت: "از میان بیش از 100 پروژه ماشین پرنده در جهان، فقط یکی از این ها توانسته است به صورت کاربردی به همراه یک سرنشین به طور موفق پرواز کند. به امید روزی که آدم های زیادی با آن پرواز کنند و احساس امنیت داشته باشند."
همچنین او گفت : "این ماشین تا کنون توانسته است فقط پنج تا ده دقیقه پرواز کند. اما اگر این عدد به سی دقیقه برسد، پتانسیل صادرات به جاهایی مثل چین را خواهد داشت".

 رویای ماشین های پرنده، دیگر رویا نیست
برخلاف هواپیما ها ، هلیکوپتر ها یا وسایل برقی عمود پرواز ، این ماشین های پرنده می‌توانند، حداقل وسیله ی نقلیه ی شخصی ای باشند که به سرعت فرد را از نقطه ای به نقطه ی دیگر منتقل می‌کند.
آنها می‌توانند مشکلات مربوط به فرودگاهها و ترافیک‌ را از بین ببرند. و هزینه ی استخدام خلبان را با توجه به توانایی پرواز اتوماتیک، حذف کنند.
سایز باطری، کنترل ترافیک هوایی و دیگر زیرساخت های مربوط به این ماشین های پرنده مسائلی هستند که در پتانسیل اقتصادی سازی آنها تاثیرگذار است.
استاد آموزشگاه رباتیک در دانشگاه Carnegie Mellon که برروی یکی از همین پرنده ها کار می‌کند معتقد است "اتفاقات زیادی باید رخ دهد، اگر قیمت هر یک از آنها 10 میلیون دلار باشد و یا فقط پنج دقیقه بتوانند پرواز کنند یا اگر مرتب سقوط کنند هیچکس تمایلی به خرید آنها نخواهد داشت".
پروژه ی SkyDrive در ابتدا به صورت یک پروژه ی مطالعاتی با نام Cartivator در سال 2012 ، توسط شرکت سرمایه گزاری ای شامل شرکت های Toyota Motor ، Panasonic و بازی سازی Bandai Namco شروع شد.
تا سه سال پیش این پروژه ضعیف پیش میرفت و امیدی به پرواز آن نبود. اما نتایج بهبود پیدا کرد و توانست راند دیگری از سرمایه را به ارزش 37 میلیون دلار از بانک توسعه ی ژاپن جذب کند.
دولت ژاپن به صورت سرسختانه ای چشم انداز "Jetsons" (این چشم انداز نگاهی خوش بینانه به آینده و فناوری دارد) را با نقشه ی راهی برای ارائه ی خدمات به کسب و کارها تا سال 2023 و توسعه کاربرد تجاری طرح در دهه ی 2030 و تاکید بر پتانسیل استفاده از آن برای ارتباط با مناطق صعب العبور و یا فراهم کردن شرایط حیاتی در بلایی طبیعی پیگیری می‌کند.
کارشناسان حال و روز ماشین های پرنده را در این روزها با زمانی که صنعت هوانوردی با برادران رایت و صنعت خودرو با فورد مدل T شروع به کار کردند مقایسه می‌کنند.
همزمان شرکت های دیگری هم مانند Lilium در آلمان، هوانودری Joby در کالیفرنیا و یک سرمایه گزاری مشترک بین شرکت های Boeing و Kitty Hawk ، در حال کار برروی eVTOL ها هستند.
eVTOL مخفف شده ی عبارت ELECTRIC VERTICAL TAKE OFF AND LANDING aircraft است که اخیرا مطرح و عمومی شده است ولی قبلتر از این وسایل با عنوان هایی مانند ماشین پرنده (flying cars) ، تاکسی هوایی (air taxi) یا PAV (Passenger Air Vehicle) نام می‌بردند.

مدیر اجرایی Kitty Hawk می¬گوید برای پذیرش اجتماعی هواپیما، موبایل و ماشین های خودران زمان زیادی صرف شد. اما این زمان برای اینکه جامعه به eVTOL ها عادت بکند بسیار کمتر خواهد بود.

اگر درباره ی ماشین های پرنده (eVTOL) و یا این محصول شرکت SkyDrive اطلاعاتی دارید در بخش سکان پلاس بنویسید. همچنین نظر خودتان را درباره ی آینده ی این تکنولوژی در زیر همین مطلب بنویسید تا باهم بیشتر گپ بزنیم.