١٠ دانشگاه برتر ایالات متحدهٔ آمریکا در زمينهٔ برنامه نويسى

فارغ التحصيلى و دريافت مدرک مربوط به برنامه‌نويسى، نه تنها باعث مى‌شود كه به احتمال زياد شغلى با درآمد بالا در آينده نصيب‌تان شود، بلكه باعث مى‌شود شما يک مهارت جذاب نیز در عین حال به دست آورده باشيد. اما اين سوال پيش مى‌آيد كه با وجود اين همه دانشگاه خوب كه به رشته‌هاى مرتبط با برنامه‌نويسى اهميت مى‌دهند و براى دانشجويان خود طرح‌ها و برنامه‌هاى مفيد در نظر مى‌گيرند، كداميک عملكرد بهترى نسبت به سايرين دارند؟ برای یافتن این پاسخ در ارتباط با دانشگاه‌های ایالات متحدهٔ آمریکا، با سكان آكادمى همراه شويد. 

 وبسايت HackerRank يك وبسايت تمرين رايگان برنامه‌نويسى است كه امكان تمرين و افزايش مهارت‌های برنامه‌نويسى را از طريق حل مسائل گوناگون در اختيار توسعه دهندگان قرار مى‌دهد. اين وبسايت، رقابتى را براى تعيين اين كه كدام دانشگاه‌ها برنامه‌نويسان بهترى تحویل بازار کار می‌دهند، طراحى و اجرا كرد و این در حالی بود که در اين رقابت بيش از ٥٠٠٠ شركت كننده از ١٢٦ دانشگاه شركت كردند. مدیران وبسايت HackerRank دربارهٔ جزئيات اين رقابت مى‌گويند:

معيار پايگاه خبرى US News & World Report براى تعيين بهترين دانشگاه‌ها در رشتهٔ برنامه‌نويسى، شامل تعداد تحقيقاتى و مقالاتى است كه دانشگاه‌ها ارائه مى‌دهند يا تعداد كنفرانس‌هايى است كه برگزار مى‌كنند و اين آمار هيچ ارتباطى با توانايى عملى دانشجويان در زمينه برنامه نويسى ندارد و در رتبه بندى اين پايگاه خبرى اصلا اين موضوع در نظر گرفته نشده است!

هرچند بعضى از دانشگاه‌ها در هر ۲ ليست ارائه شده توسط HackerRank و US News & World Reports حضور داشتند، اما شاهد چندين تفاوت قابل توجه در اين ۲ ليست بوده‌ايم. در ادامه نام ١٠ دانشگاه برتر آمريكا در زمينهٔ برنامه‌نويسى آمده است:
١٠- دانشگاه كاليفرنيا (UCLA) واقع در لس آنجلس
٩- دانشگاه كاليفرنياى جنوبى واقع در لس آنجلس
٨- دانشگاه آمريكاى شمالى واقع در استافورد تگزاس
٧- دانشگاه ايروين كاليفرنيا واقع در ايروين
٦- دانشگاه واشنگتن
٥- دانشگاه تگزاس واقع در آستن تگزاس
٤- دانشگاه ايالات اوهايو واقع در كلمبوس
٣- دانشگاه ايلينوى واقع در شهر شمپِين ايالت ايلينوى
٢- موسسه تكنولوژى جورجيا واقع در آتلانتا
١- دانشگاه بركلى كاليفرنيا

به نظر شما بهترین دانشگاه‌های ایران در زمینهٔ برنامه‌نویسی کدامند؟ نظرات خود را با ما و کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

The top 10 schools for coding in the US

0


روزبه ژوله

در سال ١٣٧٥ در شهر تهران به دنیا آمدم و در حال حاضر هم ساكن كرجم و مشغول به تحصيل در مقطع كارشناسى رشتهٔ مديريت. من شيفتهٔ دنياى تكنولوژى، سينما، تلويزيون و موسيقى‌ام و در اصل خودم رو بیش از هر چیزی، یک «نرد» مى‌دونم! من از بچگی به يادگيری زبان علاقه نشون می‌دادم و اکنون هم در تیم تولید محتوای سکان آکادمی به عنوان مترجم و مولف مقالات مرتبط با مدیریت، آی‌تی، برنامه‌نویسی و ... فعالیت می‌کنم.


  • امیرصالح عسگری در تاریخ: 1395/10/30

    MIT چی شد پس؟

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)