سرگرمی در ترمینال اوبونتو با ابزار sl

همواره از لینوکس به عنوان یک سیستم عامل شناخته شده برای استفادهٔ کاربران و توسعه‌دهندگان کارکشته یاد می‌شود اما این در حالی است که لینوکس به فکر اوقات فراغت کاربران خود نیز بوده است که با نصب یک ابزار ساده به نام sl می‌توانند در محیط ترمینال «قطار بازی» کنند و خستگی خود را از تن به در کنند! حتی اگر شما به تازگی به استفاده از لینوکس روی آورده‌اید و مدت زیادی از آشنایی شما با این سیستم اپن سورس نمی‌گذرد، به طور حتم با ابزار ls آشنایی دارید. نکته جالب این است که در صورت اشتباه تایپ کردن کامندهای ls اتفاق جلبی می‌افتد.

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌شود، این قطار نتیجهٔ یک اشتباه تایپی و نوشتن sl به جای ls است. کامند ls به طور متداول توسط کاربران سیستم عامل گنو/لینوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد و این طبیعی است که گاهی اشتباه تایپی هم رخ بدهد! بنابرین برای جالب‌تر کردن موضوع، دستوری به اسم sl ساخته شد که از طریق کامند زیر قابل دسترسی و نصب است:

sudo apt-get install sl

این ابزار همچنین دارای تعدادی کامند بیشتر هست که باعث جذاب‌تر شدن برنامه شده است:
sl-a (صحنه تصادف و مردمی که برای کمک فریاد می‌زنند)
sl-l (قطار کوتاه‌تر)
sl-F (قطار پرنده)
sl-e (نگه داشتن قطار با استفاده از Ctrl+C)

کاربران لینوکس به خصوص توزیع Ubuntu می‌توانند این ابزار را نصب نموده و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارند.

Little Kids Having Fun With “Terminal Train” In Ubuntu Linux

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • Aria در تاریخ: 1395/10/05

    جالب بود :)

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)