اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر هستید، این زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید

آیا حاضر به یادگیری یک زبان جدید در سال آینده هستید؟ انگلیسی یا فرانسه؟ یا شاید یک زبان برنامه نویسی؟ بر اساس آمار منتشر شده توسط یک وب سایت کاربابی، در اکثر شغل های نرم افزاری، فرصت های استخدامی کمتر برابر با درآمد بیشتر است. به عنوان مثال زبان های SQL, Java یا ++C فرصت های شغلی زیادی را فراهم می کنند ولی درآمد کمتری نسبت به زبان هایی مانند Objective-C و Scala دارند. چرا که تقاضا برای این ۲ زبان به مراتب کمتر است. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا با زبان هایی آشنایی شوید که از درآمد به نسبت بیشتری نسبت به زبان های برنامه نویسی رایج برخوردارند.

با توجه به اطلاعات وب سایت Indeed، به وضوح مشخص است که مهارت های نرم افزاری مبتنی بر کلود مانند Overall ،DynamoDB و MapReduce در صدر لیست درآمد های سالیانه می نشینند. از بین وب سایت های مختلفی که مقاله های متفاوتی در این زمینه منتشر می کنند، پستی تحت عنوان «مهارت های ارزشمند سیلیکون ولی»، نموداری از ۲۹ زبان برنامه نویسی و میانگین درآمد ها ارائه کرده است:

این نمودار به وضوح نشان دهنده ی روندی است که طبق آن، مهارت های پردرآمد با فرصت های شغلی کمتری همراه هستند! اگر با اصول عرضه و تقاضای جهانی آشنایی داشته باشید، این قضیه منطقی تر هم به نظر می رسد. برای مثال زبانی همچون Objective-C که هم اکنون به آرامی توسط زبان Swift اپل کنار زده می شود، نتها ۲ درصد از کل فرصت های شغلی را در بر می گیرد. به همین سبب، درآمد ۱۴۰۰۰۰ دلاری را به طور سالانه برای برنامه نویسان به همراه دارد. همین روند در زبان های دیگری مانند Verilog و Scala نیز قابل مشاهده است. لیست زیر شامل پول ساز ترین زبان های برنامه نویسی در حال حاضر است:
۱- Verilog
۲- Scala
۳- Scheme
۴- Objective-C
۵- R
۶- Perl
۷- Go
۸- Python
۹- ++C
۱۰- C
۱۱- Ruby
۱۲- LaTeX
۱۳- Java
۱۴- MATLAB
۱۵- Flex

همه 29 زبان، همراه با لیست موقعیت خود، در نمودار بالا دیده می شوند. اگر به بخش موقعیت ها نگاهی بیاندازیم، می بینیم که SQL بیشترین موقعیت شغلی را دارد. رتبه های بعدی هم متعلق به Java ,JavaScript و #C و ++C هستند. پس منطقی است که SQL از کم درآمد ترین زبان ها به حساب می آید. 

29 Highest Paying Programming Languages You Need To Learn In 2017

0 • رسول در تاریخ: 1395/09/17

  سلام
  نظرتون (شخصی نه ، با توجه به مطالعه و..) به اینکه بریم سمت پرل چیه؟ فکر می کردم منسوخ شده ولی درامدش گویا خوبه!

 • FARHAD_H.P در تاریخ: 1395/09/20

  سلام
  اینگونه موارد اصلا پایه و اساس درستی نداره و یک فرد جو گیر شده دست به نوشتن همچین مقاله‌ای می‌نویسی منظور سکان اکادمی نیست سایت منبع هست :-)
  بعضی از زبان‌های ذکر شده حتی مخاطبشون معلوم نیست چیه (سرور - دسکتاپ - موبایل)
  بعضیا مسوخ شدن.
  و بعضیا انقدر جیددن که هنوز هیچ شرکتی حتی ازشون استفاده نکرده.
  و زبان پی اچ پی که رصد قابل توجهی از سایتا ازش استفاده میکنند هم از قلم افتاده.

  علی فاتحی در تاریخ: 1395/09/20

  ممنون از نظر شما.
  هدف مقاله معرفی هر کدام از زبان ها نیست. اگر به نمودار هم دقت کنید، زبان پی اچ پی هم موجود است. در نمودار، درآمد سالیانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار دلار نشان داده شده است. زبان های بسیار دیگری در این لیست قرار ندارند که به دلیل درآمد کمتر از ۱۲۰ هزار دلاری آن هاست.

 • علی در تاریخ: 1395/09/20

  فک کنم شما از سر لجبازی سی شارپ رو در لیست قرار نمیدین

  علی فاتحی در تاریخ: 1395/09/20

  ممنون که مقاله رو مطالعه کردید.
  این لیست مطلق به سکان آکادمی نیست. در ضمن دقت کنید که در نمودار، درآمد سالیانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار دلار نشان داده شده است. زبان های بسیار دیگری در این لیست قرار ندارند که به دلیل درآمد کمتر از ۱۲۰ هزار دلاری آن هاست.

  علی فاتحی در تاریخ: 1395/09/20

  زبان سی شارپ C# هم در نمودار موجود می باشد.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)