RapidAPI: سرویس اشتراک گذاری ای پی آی

RapidAPI: سرویس اشتراک گذاری ای پی آی

امروزه بسیاری از سرویس های آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و … را می‌بینیم که برای تعامل بیشتر با سایر سرویس ها، اقدام به انتشار API سرویس های خود می‌کنند که این مسأله از چند جهت حائز اهمیت است؛‌ اولاً API ها کمک به توسعه ی این سرویس ها کرده و ثانیاً توسعه دهندگان نیز به سادگی قادر خواهند بود به تعامل با این سرویس ها از طریق API بپردازند. در این مقاله قصد داریم با سرویسی تحت عنوان RapidAPI آشنا شویم که به عنوان یک ریپازیتوری از API کلیه ی سرویس های معروف دنیا و همچنین سرویسی برای مدیریت API های اختصاصی شما می‌باشد.

پیش از هر چیز، در صورتی که با مفهوم API آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم به مقالهٔ «API چیست و آیا به کار ما می آید؟» مراجعه نمایید.

به گفته ی سایت RapidAPI، این سایت بزرگ‌ترین مارکت ای پی آی دنیا است به طوری که در حال حاضر ای پی آی بیش از ۵۰۰ سرویس مختلف در RapidAPI به ثبت رسیده است. در این سرویس آنلاین، توسعه دهندگان می‌توانند به سادگی به مدیریت کلیه ای پی آی های خود بپرازند که از جمله مزیت‌های آن، می‌توان به مشاهده ی آمار و ارقام در لحظه ی API سرویس خود اشاره کرد. یکی دیگر از مزیت‌های سایت RapidAPI دسته بندی ای پی آی ها و قابلیت سرچ در میان ای پی آی های به ثبت رسیده در سیستم است.

منبع