پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی در سال 2021

پر درآمد ترین زبان های برنامه نویسی در سال 2021

تکنولوژی همیشه جایگاه برجسته ای در اقتصاد و جامعه داشته است. به همین خاطر میلیون ها انسان در این صنعت مشغول به کاراند و افراد زیادی برای اینکه وارد این زمینه کاری شوند به طور کلی مسیر خود را تغییر دادند. با این حال شرکت ها هنوز به سختی در تلاش برای یافتن برنامه نویس های ماهر اند. وقتی که سر و کله ی برنامه نویس خوب پیدا می شود شرکت ها حاضر به افزایش بودجه منابع انسانی هم می شوند. تکنولوژی یعنی پتانسیل. برای داشتن اطمینان از جایگاه یک فرد در آینده ی تکنولوژی، انتخاب زبان برنامه نویسی بسیار مهم است. در این مطلب نگاهی به 15 زبان برنامه نویسی ای که بیشترین درآمد در سال 2021 دارند، می اندازیم.

Go

برنامه نویس های Go به طور میانگین سالی 110 هزار دلار درآمد دارند و چند سالی می شود که در صدر جدول هستند. Go یک زبان برنامه نویسی متن باز است که ساخت نرم افزار های ساده، قابل اعتماد و کارآمد را راحت می کند. این زبان، سال 2009 در شرکت گوگل ساخته شد و پس از آن توسط Uber، SoundCloud،  Netflix و Dropbox استفاده شد.

Scala

Scala یک زبان برنامه نویسی general-purpose (همه کاره) است که از برنامه نویسی functional پشتیبانی می کند و سیستم type قدرت مندی دارد. به شیوه ای طراحی شده تا مختصر و کوتاه باشد. بسیاری از طراحی هایی که در Scala انجام شده با هدف رفع مشکلات جاوا بوده است. برنامه نویس های Scala تا 110 هزار دلار در سال درآمد دارند.

Objective-C

Objective-C یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی است و همچنین یکی از زبان هایی است که برنامه نویس ها به خوبی آن را می شناسند. Apple از این زبان برای سیستم عامل های OS X و IOS استفاده کرده و یکی از سود آورترین زبان ها است. درآمد تقریبی آن بین 100 تا 110 هزار دلار در سال است.

CoffeScript

CoffeScript یک زبان برنامه نویسی است که به JavaScript ترجمه و کامپایل می شود. قابلیت های اضافی آن شامل تطبیق الگو ها و لیست است. برنامه نویس های CoffeScript به طور میانگین سالی 105 هزار دلار درآمد دارند.

R

R یک زبان برنامه نویسی و محیط نرم افزاری متن باز برای انجام محاسبه های آماری و گرافیکی است که توسط بنیاد R پشتیبانی می شود. زبان R بین متخصص های آمار و استخراج کننده های داده برای توسعه نرم افزار های آماری و تحلیل داده مورد استفاده قرار می گیرد. درآمد میانگین برنامه نویس های R سالانه 100 هزار دلار است.

TypeScript

TypeScript یک زبان رایگان و متن باز است که توسط Microsoft توسعه و نگهداری می شود. این زبان بر مبنای javascript به گونه ای ساخته شده است که type ها در آن سخت گیرانه (strict) باشند. اگر بتوانید در TypeScript حرفه ای شوید می توانید سالی 100 هزار دلار درآمد کسب کنید.

SQL

SQL یک زبان DSL (domain specific language) است. DSL در واقع همان زبان برنامه نویسی است که هدف آن کار در یک زمینه خاص است. SQL برای مدیریت داده هایی که در دیتابیس های رابطه ای ذخیره شده اند کاربرد دارد. شرکت هایی مانند گوگل، Helix، IBM، Microsoft،  Oracle و آمازون از SQL استفاده می کنند و به برنامه نویسان آن سالانه 70 تا 90 هزار دلار حقوق می دهند.

JAVA

JAVA یکی از محبوب ترین و سود آور ترین زبان های برنامه نویسی است که معمولا برای برنامه های مبتنی بر وب استفاده می شود و 9 میلیون توسعه دهنده دارد. یک برنامه نویس خوب JAVA می تواند پیشنهادی تا 117 هزار دلار دریافت کند.

Python

Python یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و پر استفاده است که برای اهداف عمومی ایجاد شده. فلسفه طراحی Python بر خوانایی و syntax ای که موجب نوشتن خط های کمتری از کد می شود، تاکید دارد. متخصص های Python به طور معمول سالی 99 هزار دلار دریافت می کنند.

JavaScript

در کنار HTML و CSS، JavaScript یکی از سه تکنولوژی اصلی ایجاد محتوای وب است. از این زبان برای تعاملی کردن صفحه های وب و ایجاد برنامه های آنلاین مانند بازی های ویدیوئی استفاده می شود. درآمد برنامه نویس های JavaScript به سالی 110 هزار دلار می رسد.

C++

C++ یک زبان با هدف عمومی است. این زبان قابلیت هایی برای انجام کار های سطح پایین مانند دستکاری حافظه فراهم می کند. حرفه ای های C++ می توانند شغل هایی که 90 تا 100 هزار دلار در سال درآمد دارند را پیدا کنند.

C#

C# توسط Microsoft ایجاد شده است که می توان با آن کار های مختلفی انجام داد. اما به طور اصلی برای فریم ورک .NET ویندوز استفاده می شود هر چند که برنامه های متن باز هم با آن تولید می شود. برنامه نویس های C# سالانه 107 هزار دلار دریافت می کنند.

Perl

Perl از خانواده زبان های سطح بالا، با هدف عمومی، مفسری و داینامیک است. به واسطه ی قدرت و قابل اتکا بودن، این زبان همه کاره محسوب می شود. برنامه نویس های Perl سالانه 110 هزار دلار دریافت می کنند.

PHP

PHP یک زبان سمت سرور است که به طور اصلی برای توسعه وب طراحی شده است. البته به عنوان زبانی با هدف عمومی که مبتنی بر C و C++ است هم استفاده می شود. برنامه نویس هایی که در این زبان مهارت بالایی دارند می توانند به راحتی شغلی با درآمدی تا 120 هزار دلار در سال پیدا کنند.

IOS یا Swift

Swift یکی از زبان های مهمی است که در سال های اخیر منتشر شده است. Swift یک زبان با هدف عمومی و کامپایل شده است که توسط شرکت Apple برای IOS، macOS، watchOs، tvOS و لینوکس ساخته شده است. برنامه نویس هایی که با swift کار می کنند می توانند سالی 80 هزار دلار کسب کنند. البته برخی موقعیت های با درآمد بالا تا 120 هزار دلار در سال هم می رسد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس


online-support-icon