سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئله

سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئله

حل معماهای برنامه‌نویسی یک راه سرگرم‌کننده برای ارتقای توانایی‌های دولوپرها در یافتن راه‌حل مناسب برای مسائلی است که روزانه با آن‌ها مواجه می‌شوند که در همین راستا در ادامه به معرفی سایت‌هایی حاوی چالش‌های کدنویسی پرداخته که به شما در خودآزمایی و همچنین بهبود مهارت‌های برنامه‌نویسی‌تان، حل مسائله و البته تفکر الگوریتمیک کمک می‌کنند.

Python Challenge
این سایت حاوی پرسش‌ها و مسائل مختلف است و از مخاطب می‌خواهد تا برای حل آن‌ها، برنامهٔ کوچکی به زبان پایتون بنویسد و این در حالی است که سطح سختی مسائل صعودی بوده و سؤالات مدام سخت‌تر و مبهم‌تر می‌شوند. 

C Puzzles
این سایت به طور خاص شامل معماهایی برای زبان برنامه‌نویسی C است و با توجه به اینکه بسیاری از زبان‌ها به اصطلاح C-Like هستند، برای طیف گسترده‌ای از زبان‌ها می‌تواند کاربرد داشته باشد.

Al Zimmermann
این سایت میدانی است که در آن خوره‌های کامپیوتر برای به دست آوردن افتخار و برخی جوایز ارزنده به رقابت می‌پردازند.

Euler
در صفحهٔ اصلی این سایت گفته شده که این پروژه حاوی یکسری از مسائل چالش‌برانگیز برنامه‌نویسی در علوم ریاضی/کامپیوتر است که حل آن‌ها چیزی بیش از درک ریاضیاتی را طلب می‌کند که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقالهٔ Euler: وب‌سایتی جهت آشنایی با چالش‌های ریاضیاتی/کدنویسی مراجعه نمایید.

Ruby Quiz
این سایت مجموعه‌ای از چالش‌های برنامه‌نویسی برای زبان برنامه‌نویسی روبی است.

Prolog
این سایت مجموعه‌ای از مسائلی الگوریتمیک را شامل می‌شود که برای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

به غیر از سایت‌های فوق که برای چالش‌های برنامه‌نویسی معرفی شدند، چه سایت دیگری را در این حوزه می‌شناسید که برای علاقمندان به معماهای برنامه‌نویسی می‌توانند مفید واقع گردند؟

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس