راه کار جدید مرورگر Chrome برای ذخیره ی حافظه

راه کار جدید مرورگر Chrome برای ذخیره ی حافظه

کروم مرورگری است که تا حدودی نیاز به استفاده از مقدار زیادی حافظه دارد و اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در زمان مرور صفحات عادت دارید تب های زیادی را باز کنید این موضوع حادتر می شود. اکنون توسعه دهندگان این مرورگر چاره ای برای رفع این مشکل اندیشیده اند. گوگل در نظر دارد در زمانی که حافظه ی سیستم شما به کندی عمل می کند این مشکل را از طریق کنار گذاشتن تب هایی که کم تر به آن ها علاقه دارید برطرف کند. اگر بخواهیم شفاف تر توضیح دهیم، این تب ها کاملاً حذف نمی شوند؛ شما باز هم می توانید آن ها را روی نوار تب ها ببنید، اما زمانی که روی آن ها کلیک می کنید صفحات مجدداً بار گذاری می شوند.

François Beaufort عضو تیم کرومیوم (نسخه ی توسعه یافته ی کروم) برای بحث در مورد قابلیت جدیدی که هم اکنون در ساختارهای جدید کرومیوم حاضر می شود صفحه ی گوگل پلاس خود را مثال زد. اگر شما برای استفاده از نسخه های آزمایشی کرومیوم ثبت نام کنید، می توانید پرچم "Tab Discarding" را در chrome://flags/#enable-tab-discarding فعال کنید. اگر بخواهید بدانید که کروم چگونه تب هایی که بیش تر مورد علاقه ی شما است را مرتب می کند می توانید به chrome://discards مراجعه کنید.

این قابلیت جدید خیلی خوب مرورگر کروم می تواند به کم کردن کندی سیستم در زمانی که یک مرورگر به واسطه ی تب های فراموش شده ی متعدد اضافه بارگذاری شده است کمک کند. از سوی دیگر برخی کاربرانی که عادت دارند صفحات مورد نظر خود را در تب های مجزا باز کنند و اطلاعات آن را ذخیره کنند تا بعداً مجدداً از آن ها بازدید کنند، ممکن است این ویژگی را دوست نداشته باشند. به خصوص این که دقیقاً نمی توان گفت که گوگل چگونه تصمیم می گیرد که مهم ترین تب های باز شده توسط کاربران کدام هستند.

Beaufort توضیح داد که سیستم عامل کروم در حال حاضر این کار را انجام می دهد، و این روشی است که بارها توسط مرورگرهای موبایلی هم به کارگرفته شده است. با این وجود احتمال می رود که این قابلیت برای کاربرانی که از کروم روی سیستم دسکتاپ خود استفاده می کنند و احساس می کنند که کروم در طول این سال ها اندکی کند شده است مفید واقع خواهد گردد.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس