امکان جدید لینکدین برای فریلنسرها

امکان جدید لینکدین برای فریلنسرها

شبکه ی اجتماعی لینکدین پیش از این تنها مکانی برای یافتن جایگاه شغلی تمام وقت بود. به گزارش San Francisco Chronicle، این شرکت اخیراً یک برنامه ی آزمایشی با هدف یافتن فرصت های شغلی به شیوه ی فریلنسری منتشر کرده است که ProFinder نام دارد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت لینکدین، با سکان آکادمی همراه باشید.

ProFinder به فریلنسر هایی که در زمینه های گوناگون مانند حسابداری، طراحی گرافیک و تولید محتوا تخصص دارند کمک می کند تا شغل مورد نظر خود را بیابند. البته اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، گسترش یافته و تخصص ها و مکان های بیشتری را در بر خواهد گرفت.

این برنامه به کارفرمایان این امکان را می دهد تا جایگاه شغلی مورد نظر خود را تعیین کنند و سپس با استفاده از سرویس های بررسی و نظارت لینکدین مانند تاییدیه ها، مهارت ها و توصیه ها، فرد مناسب را برای احراز این شغل پیدا کنند. به گزارش Chronicle، لینکدین برای برقراری ارتباط سریع تر و موثر تر میان فریلنسر های ProFinder و کارفرمایان، به محاسبات عددی و گزینش های انسانی، تکیه می کند. جالب است بدانیم که این شرکت اخیراً سرگرم معرفی ابزارهای جدیدی بوده است. چندی پیش، لینکدین، به روز رسانی جدیدی برای پلتفرم Recruiter و اپلیکیشن موبایل جدیدی تحت عنوان Voyager را منتشر کرده است.

گرچه نام لینکدین با هویت حرفه ای آنلاین مترادف است اما به نظر می رسد که این زمان، برای ورود به فضای فریلنسری کمی دیر باشد! معمولاً اپلیکیشن ها برای یافتن فریلنسر ها به برنامه های داخلی خود تکیه می کنند مانند Uber یا TaskRabbit و استارتاپ هایی نظیر Contently جایگاه قابل اطمینانی برای فریلنسر ها در حوزه های خاص ایجاد کرده است. لینکدین تا به حال این فضاهای آماده شده برای فریلنسری و یافتن فریلنسرهای متخصص و توانمند را نادیده گرفته است. بنابراین برای این که بتواند در این زمینه گوی سبقت را از سایر رقبا برباید، باید تلاش مضاعفی را به کار ببندد.

گرچه شاید زمان مناسبی برای شروع این کار نباشد اما لینکدین می تواند از منابع خود نهایت استفاده را ببرد. این شرکت، ProFinder را به رایگان در اختیار کارفرمایان می گذارد. این باعث می شود که شرکت ها ترغیب شوند تا از پلتفرمی که پیش از این با آن آشنایی داشتند، برای یافتن فرد مورد نظر خود کمک بگیرند.

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس