آموزش OWASP TOP 10

دوره آموزش OWASP TOP 10

آموزش کامل ده مورد از بیشترین آسیب پذیری ها و اشتباه های بزرگ امنیتی از نظر OWASP که منجر به نفوذ می شود.

سطح مقدماتی | 420+ دانشجو
آموزش OWASP TOP 10
1:50 ساعت
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
1:50 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 28 اردیبهشت 1400 آخرین به‌روزرسانی دوره: 28 اردیبهشت 1400

در این دوره قرار است، 10 دسته از خطرناک ترین و مهم ترین آسیب پذیری هایی که اپلیکیشن های وب و ... را تهدید می کنند، با هم بررسی کنیم. این آسیب پذیری ها بر اساس آمار گزارش شده توسط OWASP بر حسب اهمیت به ترتیب در این دوره بررسی خواهند شد. از جمله معروف ترین آسیب پذیری های مورد بررسی در این دوره می توان به SQL Injection اشاره کرد.

OWASP چیست؟ OWASP Top 10 چیست؟

یکی از مهمترین دغدغه ها در یک برنامه‌ی وب، حفظ و ارتقای امنیت آن در مقابل حمله های سایبری می باشد. به همین دلیل نیاز داریم برای اینکه برنامه‌ی وب خود را از نظر امنیت ارتقا دهیم، با بروزترین حمله های امنیتی و روش های مقاوم سازی آن آشنا شویم. OWASP مهمترین بنیادی در سطح جهان است که در حوزه ی امنیت برنامه های وب و با مدل انجمن باز فعالیت می کند. این انجمن گزارش های مختلفی از حمله های امنیتی برنامه های تحت وب اعلام می کند و استانداردهایی نیز برای مقاوم سازی در برابر خطرات امنیتی مشخص کرده است. در واقع در جایگاه یک برنامه نویس یا یک کارشناس امنیت، بهتر است از اخبار و گزارش های آن آشنا باشید.
OWASP پروژه های مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها OWASP Top Ten می باشد. هدف از این پروژه  آگاهی دادن در مورد بحرانی ترین خطرات امنیتی برای برنامه های کاربردی وب می باشد.

header-svg-bg

مدرس‌های شما


فاطمه خانکی teacher-role-verified-icon
Senior software engineer | Backend developer

بیش از 11 سال از تلاش من در حوزه ی برنامه نویسی می گذره و در حال حاضر در تیم صدرا مشغول به توسعه هستم.

دپارتمان امنیت سکان آکادمی
header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطبین این دوره افراد علاقه‌مند به امنیت وب و تمامی توسعه دهندگانی هستند که در حال ساخت اپلیکیشن های وب هستند و نیاز به یادگیری و کسب دانش در مورد آسیب پذیری های مهم دارند.

برای مطالعه این دوره کافی است تا کمی دانش برنامه نویسی و تجربه کار با پایگاه داده داشته باشید.

پس از اتمام این دوره شما قادر خواهید بود تا وب سایت های خود و یا دیگران را از لحاظ آسیب پذیر بودن بررسی کنید و در صورت نیاز آسیب پذیری های آن ها را گزارش دهید

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش OWASP TOP 10-colorful

دوره آموزش OWASP TOP 10

1:50 ساعت
آموزش متنی
420+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon