آموزش OWASP TOP 10

یه دژ محکم دور تا دور سایتت بساز!

بروزرسانی 08 دی 1401

آموزش OWASP TOP 10
رایگان
آموزش OWASP TOP 10

آموزش OWASP TOP 10

رایگان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


OWASP چیست؟ OWASP Top 10 چیست؟

یکی از مهمترین دغدغه ها در یک برنامه‌ی وب، حفظ و ارتقای امنیت آن در مقابل حمله های سایبری می باشد. به همین دلیل نیاز داریم برای اینکه برنامه‌ی وب خود را از نظر امنیت ارتقا دهیم، با بروزترین حمله های امنیتی و روش های مقاوم سازی آن آشنا شویم. OWASP مهمترین بنیادی در سطح جهان است که در حوزه ی امنیت برنامه های وب و با مدل انجمن باز فعالیت می کند. این انجمن گزارش های مختلفی از حمله های امنیتی برنامه های تحت وب اعلام می کند و استانداردهایی نیز برای مقاوم سازی در برابر خطرات امنیتی مشخص کرده است. در واقع در جایگاه یک برنامه نویس یا یک کارشناس امنیت، بهتر است از اخبار و گزارش های آن آشنا باشید.
OWASP پروژه های مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها OWASP Top Ten می باشد. هدف از این پروژه  آگاهی دادن در مورد بحرانی ترین خطرات امنیتی برای برنامه های کاربردی وب می باشد.

معرفی دوره‌ی آموزش OWASP Top 10

در این دوره قرار است، 10 دسته از خطرناک ترین و مهم ترین آسیب پذیری هایی که اپلیکیشن های وب و ... را تهدید می کنند، با هم بررسی کنیم. این آسیب پذیری ها بر اساس آمار گزارش شده توسط OWASP بر حسب اهمیت به ترتیب در این دوره بررسی خواهند شد. از جمله معروف ترین آسیب پذیری های مورد بررسی در این دوره می توان به SQL Injection اشاره کرد.

header-svg-bg

مدرس‌های شما در این دوره


فاطمه خانکی teacher-role-verified-icon
توسعه دهنده ی سمت سرور

از ترم اول دانشگاه به برنامه نویسی علاقه مند شدم و از همون موقع یادگیری رو شروع کردم. حدود 10 سال از فعالیت شغلی من میگذره. از سال 98 وارد تیم صدرا شدم و بیشتر از ٢ سال هست که به عنوان محقق و توسعه دهنده ی سمت سرور در کنارشون هستم.

دپارتمان امنیت سکان آکادمی
header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطبین این دوره افراد علاقه‌مند به امنیت وب و تمامی توسعه دهندگانی هستند که در حال ساخت اپلیکیشن های وب هستند و نیاز به یادگیری و کسب دانش در مورد آسیب پذیری های مهم دارند.

برای مطالعه این دوره کافی است تا کمی دانش برنامه نویسی و تجربه کار با پایگاه داده داشته باشید.

پس از اتمام این دوره شما قادر خواهید بود تا وب سایت های خود و یا دیگران را از لحاظ آسیب پذیر بودن بررسی کنید و در صورت نیاز آسیب پذیری های آن ها را گزارش دهید

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon