Sokan Academy

آموزش تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها در پایتون

آموزش تجزیه و تحلیل داده‌ها در پایتون ، با رویکرد تحلیل گر داده یا دانشمند داده شدن، فرصتی منحصر به فرد برای داده کاوی با مجموعه داده های واقعی فراهم می‌کند و مهارت آموز را در مسیر علم داده پیش میبرد.

1 مسیر یادگیری
آموزش تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها در پایتون
4:30 ساعتآموزشویدیویی
482 هزار

در پایان این دوره می‌توانید


 • از کتابخانه‌های پایتون مانند Pandas ، NumPy ، Matplotlib،Seaborn برای انجام وظایف مختلف کاوش داده استفاده کنید.
 • داده‌ها را با استفاده از آمار توصیفی و روش‌های تجمیع کردن خلاصه کنید تا زودتر به بینش بهتری از مجموعه داده‌ی خود برسید.
 • داده‌ها را به داده‌های گروه‌بندی شده تبدیل کنید و از آنها و تصویرسازی آنها برای کشف الگوها استفاده کنید.
 • تکنیک‌هایی را برای اعتبارسنجی و تمیز کردن مجموعه داده‌ها به کار ببرید تا تحلیل‌های با کیفیت و قابل اطمینانی ایجاد کنید.
 • تکنیک‌های تجزیه و تحلیل سری های زمانی را برای شناسایی الگوها و روندهای زمانی در داده‌ها کشف کنید.
 • نقاط پرت در مجموعه داده‌ها را شناسایی کنید و برای جلوگیری از تأثیر آنها بر نتایج تجزیه و تحلیل، آنها را مدیریت یا حذف کنید.
 • تکنیک‌های پیشرفته برای دستکاری داده های عددی برای بهینه سازی تجزیه و تحلیل را بیاموزید.
 • داده های گم شده یا از دست رفته را با شناسایی الگوها به دست آورید و دوباره جایگذاری کنید.
 • عوامل پنهانی از مجموعه داده خود کشف کنید که از آشکار شدن همبستگی و روابط بین متغیرها به دست آمده اند.
 • متغیرها یا فرض‌های جدیدی بر اساس ویژگی هایی که از داده کشف می کنید، ایجاد کنید.

معرفی


دوره آموزشی "تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها" با رویکرد تحلیل گر داده یا دانشمند داده شدن، به شما فرصتی منحصر به فرد برای بهبود مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها فراهم می‌کند. 

سرفصل‌ها


5 سرفصل | 28 قسمت

پیش‌نیازها


آموزش مقدماتی پایتون
آموزش مقدماتی پایتون
4:50 ساعتآموزشویدیویی

مدرس‌ها


گواهینامه سکان آکادمی


شما پس از تکمیل دوره و قبولی در آزمون پایانی، مدرک اختصاصی سکان آکادمی برای دوره "آموزش تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها در پایتون" را بدست می‌آورید.

گواهی‌نامه‌ی آموزشی

گواهی‌نامه‌ی آموزشی

Sokan Academy
Course Completion Certificate
Exploratory Data Analyst in Python
Skills: Exploring and Analyzing Data , Data validation , Data summarization , Data Cleaning and Imputation , Time Series Analysis , Correlation , Generating hypotheses
گواهینامه معتبر به دو زبان فارسی و انگلیسی

سوالات متداول


این دوره با تمرکز بر روی زبان برنامه‌نویسی پایتون آموزش داده می‌شود. پایتون یک زبان قدرتمند و گسترده‌ای است که در تحلیل و تجزیه و تحلیل داده‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بله، در این دوره از داده‌های واقعی استفاده می‌شود تا شما با موقعیت‌های واقعی در تحلیل داده‌ها آشنا شوید و مهارت‌های خود را در محیط عملی تقویت کنید.

اگر از مسیر کارراهه‌ی تحلیل گر داده شو یا دانشمند داده شو به این دوره رسیدید که همه‌ی دوره‌های لازم برای این دوره را فراگرفته‌اید ولی اگر به صورت جداگانه این دوره را خریده باشید نیاز هست با مفاهیم پایه‌ای آمار آشنا باشید و ابزارهایی که پایتون برای کشف و تغییر داده‌ها در اختیار ما قرار داده است را بشناسید. مانند numpy  ، pandas  ، matplotlib ، Seaborn. در سکان آکادمی همه‌ی این دوره‌ها را به شما ارائه می‌دهیم.

بله، این دوره برای افرادی با تمامی سطوح تجربه در پایتون مناسب است. از مبتدی تا حرفه‌ای، همگی می‌توانند با استفاده از محتوای آموزشی با مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها پیشرفت کنند.

بله، پس از تکمیل دوره و موفقیت در آزمون ها، گواهی حضور و پایان دوره به شما اعطا خواهد شد که می‌توانید از آن به عنوان تاییدیه مهارت‌های خود استفاده کنید.

بله، این دوره برای تحلیل‌گران داده، علاقه‌مندان به علوم داده، مهندسان نرم‌افزار، متخصصان اطلاعات کسب و کار و تمامی افرادی که به یادگیری تجزیه و تحلیل داده‌ها در پایتون علاقه دارند، مناسب است.

 1. Pandas: این کتابخانه برای تجزیه و تحلیل داده‌ها به صورت جداول و سری‌های داده استفاده می‌شود. این ابزار قدرتمند امکان کار با داده‌ها را از جمله فیلترکردن، ترتیب‌بندی، گروه‌بندی و ترکیب داده‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.
 2. NumPy: این کتابخانه برای عملیات علمی و محاسباتی روی آرایه‌های عددی در پایتون استفاده می‌شود. NumPy ابزارهای قدرتمندی را برای کار با داده‌های چند بعدی فراهم می‌کند.
 3. Matplotlib و Seaborn: این دو کتابخانه برای تصویرسازی داده‌ها و ایجاد نمودارها به کار می‌روند. Matplotlib ابزار قدرتمندی برای ایجاد انواع نمودارها از نقطه‌ای تا خطی و توزیع‌های احتمالی ارائه می‌دهد، در حالی که Seaborn به شما کمک می‌کند تا نمودارها را به شکل زیبا و اطلاعاتی تر نشان دهید.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

آموزش تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها در پایتون-colorful

آموزش تجزیه و تحلیل اکتشافی داده‌ها در پایتون

4:30 ساعتآموزشویدیویی
گواهینامه معتبر
482 هزار
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.