سرفصل‌های آموزشی
۹۷ چیزی که هر برنامه‌نویسی باید بداند
معرفی دورهٔ ۹۷ چیزی که هر برنامه نویسی باید بداند

معرفی دورهٔ ۹۷ چیزی که هر برنامه نویسی باید بداند

انتشارات Oreilly کتاب بسیار جالبی تحت عنوان Ninety Seven Things Every Programmer Should Know به بازار عرضه کرده است که در آن با توجه به تجربیات برنامه نویسان تراز اول دنیا، ۹۷ نکته ی کوتاه اما در عین حال کاربردی در حوزه برنامه نویسی توضیح داده شده است که در این دوره قصد داریم تک تک این چیزها را مورد بررسی قرار داده و ببینیم پیروی از این اصطلاحا Best Practice ها چه فایده ای در زندگی حرفه ای برنامه نویسان، طراحان سایت و وب مسترها دارا است. علاوه بر این، تجربیات مدرس دوره و همچنین کادر آموزشی سکان آکادمی را هم در قالب نکات فوق الذکر خواهیم گنجاند تا این ۹۷ چیز را بومی سازی کرده و برنامه نویسان ایرانی ارتباط بهتری با مطالب آموزشی این دوره برقرار سازند.

به منظور تسهیل فرایند آموزشی، در این سری از آموزش ها، باکس هایی به صورت مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا مخاطبین دوره بهتر بتوانند برخی از نکات مهم این دوره ی آموزشی را به خاطر بسپارند:

    نکته

نکاتی که منجر به درک بهتر موارد مطروحه می‌شوند، در قالب باکس‌های سبز رنگی به این شکل در اختیار دانشجویان قرار خواهند گرفت.

    هشدار 
برنامه‌نویسان مبتدی در برخی موارد باید دقت بیشتری به خرج دهند تا در آینده با سردرگمی کمتری مواجه شوند و به همین منظور هم هشدارهای این دورهٔ آموزشی در قالب باکس‌های قرمز رنگی به این شکل در معرض دید دانشجویان قرار خواهند گرفت.
    به خاطر داشته باشید
برخی نکات هستند که مخاطبین این دورهٔ آموزشی باید به‌ خاطر بسپارند چرا که در آموزش‌های آتی به آن‌ها نیاز خواهند داشت که کلیهٔ این نکات در قالب باکس‌های آبی رنگی به این شکل عرضه خواهند شد.