چرا سکان آکادمی؟
دست به قلم شوید!

دست به قلم شوید!

اکنون، بخش شیرین ماجرا از راه رسیده: رسم وایرفریم‌های Lo-Fi خودمان! برای انجام این تمرین، به یک خودکار یا مداد و چندبرگ کاغذ نیاز خواهید داشت. تا زمانی که بتوانید طرح‌های خود را به وضوح ببینید، کاغذهای خط دار یا استفاده شده هم کفایت می‌کنند.

زمان شروع طراحی است. هنگام رسم وایرفریم‌هایتان، به اولین حسی که می‌خواهید کاربرهای جدید از اپلیکیشن‌تان بگیرند فکر کنید. چند نکته را در نظر بگیرید:

  • می‌خواهید اندازه دکمه‌هایتان چقدر باشند؟
  • می‌خواهید لوگو کجا قرار بگیرد؟
  • می‌خواهید تصاویر تمامی صفحه را پر کنند یا تنها نصف آن را؟

مطمئن شوید که همه‌چیز را رسم کرده‌اید، از جمله عنوان و زیرعنوان، کلمات روی دکمه‌های ورود و ثبت‌نام. همچنین می‌توانید روی وایرفریم خود یادداشت‌هایی بگذارید تا مراجعه به آن آسان‌تر شود.

اگر خراب کردید، نگران نباشید. اینجا مرحله‌ای است که تا از چیدمان عناصر راضی نباشید، هر چند بار که نیاز دارید، می‌توانید آن را تکرار کنید. ممکن است نامرتب به نظر برسد، اما این وایرفریم به عنوان نقطه‌ی مرجع شما برای طراحی دیجیتال صفحه‌ی نمایش خواهد بود. پس از اتمام کارتان، آن را در مکانی امن قرار دهید یا از آن عکس بگیرید. در آموزش‌های بعدی، دوباره به آن رجوع خواهید کرد.

مهم است بدانید

رسم کردن وایرفریم‌ها ممکن است یک مرحله‌ی ساده و اساسی به‌نظر برسد. اما بدون آن، نمی‌توانیم به بخش‌های هیجان‌انگیزتر مانند افزودن تایپوگرافی و رنگ‌ها برویم. درک فرایند رسم وایرفریم‌ها، بخش اساسی‌ای از کار هر طراح UI است. بنابراین، بهتر است که به رسم کردن آن‌ها برای طرح‌هایتان عادت کنید.