خلاصه و جمع بندی دوره طراحی رابط کاربری (UI)

خلاصه و جمع بندی دوره طراحی رابط کاربری (UI)

خلاصه‌ی دوره‌ی طراحی رابط کاربری (UI)

در این دوره‌ی کوتاه یاد گرفتیم که:

فصل اول: فاکتورهای لازم برای تبدیل شدن به یک طراح UI را درک کردیم و بیان کردیم که مهارت‌های طراحی UI شما را به کجا می‌رسانند. به اپلیکیشن‌هایی که قرار بود در قسمت‌های بعد روی آنها کار کنیم، نگاهی کردیم. در نهایت، یاد گرفتیم که چگونه Adobe XD را راه اندازی کنیم و اولین آرت‌بورد خود را ایجاد کنیم.

فصل دوم: مفهوم وایرفریم را درک کردیم و انواع آن را با هم بررسی کردیم، همچنین از اهمیت وجود وایرفریم‌ها در UI و اینکه چرا نباید نادیده گرفته شوند نیز صحبت کردیم.

فصل سوم: با انواع مختلف اشکال پایه و مورد استفاده در Adobe XD آشنا شدیم و ابزارهای مربوط به هرکدام را بررسی کردیم. همینطور، عملیات Boolean را معرفی کردیم و نحوه‌ی اعمال کردن آنها در Adobe XD را با هم مشاهده کردیم.

فصل چهارم: در پایان فصل چهار، مفهوم تایپوگرافی و اهمیت زیادی که در طراحی UI داشت را درک کردیم. مباحثی که جزوی از علم تایپوگرافی بودند را مشاهده کردیم و در پایان نحوه‌ی افزودن تایپوگرافی را به Adobe XD، یاد گرفتیم.

فصل پنجم: فصلی که تماما درباره‌ی رنگ‌ها و موارد بصری بود. با تئوری رنگ‌ها و اصولی که برای استفاده از آنها نیاز بود بدانیم، آشنا شدیم و درباره‌ی تصاویر و منابعی که می‌توان آنها را به‌صورت رایگان دانلود کرد، معرفی کردیم. در پایان، نحوه‌ی افزودن آنها را به Adobe XD بیان کردیم و از طرح‌هایمان خروجی گرفتیم.

پس از پایان دوره‌ی طراحی رابط کاربری (UI)

تبریک می‌گوییم، شما رسما دوره‌ی کوتاه "مقدمه‌ای بر طراحی رابط کاربری" سکان آکادمی را تکمیل و اولین صفحه‌ی اپلیکیشن خود را طراحی کردید!

در طول این دوره، شما با موفقیت، یک رابط کاربری ایجاد کرده‌اید که هر مرحله از فرایند طراحی UI را دنبال می‌کند. از وایرفریم‌ها گرفته تا یک محصول آراسته و زیبا. شما همچنین اصول اساسی طراحی UI، از جمله تئوری رنگ‌ها، تایپوگرافی و سلسله مراتب را یاد گرفتید. اکنون می‌توانید صفحه‌های اپلیکیشن‌تان را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

همچنین، می‌توانید طراحی‌هایتان را در اینستاگرام نیز منتشر کرده و ما را با آیدی sokanacademy@ تگ کنید. ما خلاقیت‌های شما را به سایرین نشان خواهیم داد و از همین‌جا، به شما افتخار می‌کنیم.

امیدواریم این دوره‌ی کوتاه برای شما مفید بوده باشد و از صفحه‌ی اپلیکیشن‌تان راضی باشید. این دوره، شروعی بود برای ورود به دنیای وسیع UI و کار اصلی شما به عنوان یک طراح UI، از اینجا آغاز می‌شود. برای پیشرفت دادن نگاه طراح محور خود، می‌توانید از طرح‌هایی که داخل وبسایت Dribbble یا Behance توسط سایر طراح‌ها به اشتراک گذاشته شده نیز الهام بگیرید و خلاقیت‌هایتان را گسترش دهید.