تمرین عملی - آماده‌اید تا مانند یک طراح تجربه‌ی کاربری فکر کنید؟

تمرین عملی - آماده‌اید تا مانند یک طراح تجربه‌ی کاربری فکر کنید؟

در این فصل، فرایند طراحی تجربه‌ی کاربری را با جزئیات بررسی کردیم. امیدواریم اکنون ایده‌ی خوبی از مسئولیت‌های یک طراح تجربه‌ی کاربری، داشته باشید. با نزدیک شدن به پایان این فصل، زمان یک تمرین عملی فرا رسیده است!

برای تمرین امروز، می‌خواهیم تمرکز را به سمت شما برگردانیم. به فرایند طراحی تجربه‌ی کاربری فکر کنید. آیا موردی از عملکردها یا وظایفی که در مورد آنها صحبت کردیم، شبیه به کاری است که در شغل فعلی خود انجام می‌دهید؟ اگر اینطور است، آنها را نام ببرید و بگویید که چگونه به فرایند طراحی تجربه‌ی کاربری، شبیه هستند.

مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید؟ بیایید چند نمونه را در نظر بگیریم. اگر در زمینه‌ی بازاریابی کار می‌کنید، بخشی از کار شما ممکن است جمع‌آوری و ارزیابی داده‌های بازاریابی باشد. درست مانند جنبه‌ی تحقیقاتی فرایند طراحی تجربه‌ی کاربری. اگر معلم هستید، احتمالاً مدام نیازهای دانش‌آموزان‌تان را مرور می‌کنید و کلاس را با این نیازها تطبیق می‌دهید. مشابه طراحان تجربه‌ی کاربری که با کاربران‌شان همدلی می‌کنند.

تجربه‌ی کاربری، واقعاً در بسیاری از زمینه‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای ما نفوذ می‌کند. بنابراین، شباهت‌های بیشتری از آنچه در ابتدا فکر می‌کنید، وجود دارند.

دوره در حال تکمیل است ... rocket