نصب پوسته وردپرس

نصب پوسته وردپرس

در این بخش، قدم به قدم همه‌ی راه‌های نصب پوسته‌ی وردپرس را آموزش می‌دهیم. پس از پایان این بخش می‌توانید با توجه به نیازتان با یکی از این راه‌ها، پوسته‌ی مد نظر خود را نصب کنید.

نصب پوسته با مخزن پوسته وردپرس

اگر می‌خواهید یکی از پوسته‌های رایگان مخزن پوسته وردپرس را نصب کنید، ساده‌ترین راه استفاده از بخش «افزودن پوسته»ی خود وردپرس است.

نخست، از منوی سمت راست، روی «نمایش» رفته، در زیر منوی آن «پوسته» را انتخاب نمایید.

در صفحه‌ی باز شده روی افزودن کلیک کنید.

در صفحه‌ی باز شده می‌توانید همه‌ی پوسته‌های موجود در مخزن وردپرس را مشاهده و در میان آن‌ها جستجو کنید. همچنین با رفتن روی هر کدام از پوسته‌ها، گزینه‌ی «نصب» و «پیش‌نمایش» به نمایش در می‌آید و با کلیک بر روی «نمایش جزئیات»، می‌توانید جزئیات کامل پوسته را مشاهده نمایید.

نصب پوسته از بخش بارگذاری پوسته

در روش نخست تنها می‌توانید پوسته‌های رایگانی که در مخزن وردپرس است را نصب کنید. اما اگر بخواهید پوسته‌های premium یا پوسته‌های اختصاصی را نصب کنید، باید فایل zip آن را از بخش بارگذاری پوسته، بارگذاری کنید.

در صفحه‌ی «افزودن پوسته‌ها» که در روش قبل گفته شد، روی «باگذاری پوسته» در بالای صفحه کلیک کنید تا بخش بارگذاری نمایان شود.

فایل zip پوسته را انتخاب کرده و گزینه‌ی نصب را بزنید، و پس از آن می‌توانید پوسته را فعال کنید.

نصب پوسته با FTP یا مدیریت فایل‌های هاست

تنها زمانی از این روش استفاده کنید که آشنایی کافی به این بخش داشته باشید، در غیر این صورت بهتر است از روش یکم و دوم استفاده نمایید.

در این روش پس دسترسی به فایل‌های هاست(چه از FTP و چه از مدیریت فایل‌های هاست) به آدرس زیر بروید:

/wp-content/themes

سپس پوشه‌ی پوسته را در این مسیر آپلود کنید. دقت کنید که فایل extract شده را آپلود کنید و محتوای پوسته مستقیم داخل همان پوشه‌ای که آپلود می‌کنید قرار داشته باشد.

پس از آپلود پوسته به بخش «پوسته» در پنل مدیریت وردپرس بروید. اگر مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید، پوسته‌ای که آپلود کردید در لیست پوسته‌های نصب شده نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را فعال کنید.

Child theme یا پوسته‌ی فرزند در وردپرس چیست؟

Child theme در واقع همان پوسته‌ی وردپرس است با این تفاوت که همه چیز خود را از یک قالب دیگر که در سایت وردپرسی خود نصب کرده‌اید به ارث می‌برد. یعنی بدون این که فایل‌های آن را دوباره در خود قرار دهد، همه‌ی ویژگی‌ها و کارکردهای آن را دارا است. کاربرد اصلی child theme زمانی است که قصد تغییر کدهای یک پوسته را داشته باشیم، اما به دلیل این که تغییرات ما با به‌روزرسانی پوسته‌ از بین می‌رود، یک child theme می‌سازیم تا افزون بر ارث‌بری، شامل تغییراتی که می‌خواهیم نیز باشد.

دوره در حال تکمیل است ... rocket