برچسب‌ها در وردپرس

برچسب‌ها در وردپرس

برچسب چیست؟

برچسب‌ها (Tags) در وردپرس، ابزار دیگری برای دسته‌بندی نوشته‌ها هستند و برخلاف دسته‌ها، برچسب‌ها اختیاری هستند. هر پست می‌تواند شامل چندین برچسب باشد و خواننده می‌تواند با زدن روی هر کدام، نوشته‌های دیگری که آن برچسب را دارند مشاهده کند. برچسب‌ها شبیه به دسته‌ها هستند، اما عموما برای دسته‌بندی نوشته با جزئیات بیشتر به کار برده می‌شوند. کاربرد درست از دسته‌ها و برچسب‌ها می‌تواند به سئو و بهینه‌سازی بهتر سایت شما کمک کند.

برای نمونه اگر یک وبلاگ در مورد غذا داشته باشید، دسته‌های آن می‌تواند صبحانه، ناهار، شام، و دسر باشد. و برای دسته‌بندی بیشتر نوشته‌ها می‌توانید از برچسب‌هایی مانند کم چرب، گیاهی، کم کالری، آسان، سریع، بدون قند و... استفاده کنید.

در این بخش شیوه‌ی ساخت، ویرایش، پاک کردن، و انتخاب برچسب برای نوشته را توضیح می‌دهیم.

نخست از منوی وردپرس، روی «نوشته‌ها» رفته، در زیر منوی آن «برچسب‌ها» را انتخاب نمایید.

بخش برچسب‌ها همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

در سمت چپ فهرست برچسب‌های ایجاد شده و در سمت راست فرم ساخت یک برچسب جدید را مشاهده می‌کنید.

افزودن برچسب

برای افزودن برچسب جدید، باید فیلدهای فرم سمت راست را که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید پر کرده، سپس «افزودن برچسب» را در پایین فرم بزنید. 

توضیح فیلدها:

نام: نام برچسب را مشخص می‌کند.

نامک: نامی که در URL برای مشاهده‌ی نوشته‌های دارای این برچسب استفاده می‌شود. برای مشاهده‌ی آن باید به شکل زیر نشانی را در مرورگر وارد کنید:

https://your-domain.com/tag/{tag_slug}

توضیح: توضیحی برای برچسب است. این قسمت اختیاری بوده و قالب‌های کمی از این فیلد استفاده می‌کنند.

ویرایش و پاک کردن برچسب

نشانگر موس را روی یکی از برچسب‌ها در فهرست سمت چپ ببرید. در زیر آن چند گزینه به شکل زیر نمایان می‌شود.

برای ویرایش و پاک کردن برچسب، از گزینه‌هایی که در زیر آن به نمایش در می‌آید استفاده کنید. گزینه نمایش نیز نوشته‌هایی که دارای آن برچسب هستند را در سایت شما نشان می‌دهند.

انتخاب و ساخت برچسب در هنگام ساخت نوشته

در ویرایشگر وردپرس، از بخش تنظیماتِ سمت چپ، «برچسب‌ها» را بزنید تا زیرمنوی آن نمایش داده شود. در کادر نمایش داده شده نام برچسب را وارد نمایید، اگر از پیش برچسبی با آن نام ساخته باشید، در زیر کادر آن را به شما پیشنهاد می‌دهد، و اگر یک برچسب تازه باشد با زدن Enter یک برچسب تازه ساخته و ثبت می‌شود. نامک برچسب به طور خودکار از روی نام برچسب ساخته می‌شود و برای ویرایش آن باید به بخش برچسب‌ها بروید، توضیحات برچسب نیز به طور پیش‌فرض خالی می‌ماند.

برای پاک کردن برچسب یک نوشته نیز از علامت ضربدرِ سمت چپ آن استفاده کنید.

دوره در حال تکمیل است ... rocket