آشنایی با نوشته‌‌ها در وردپرس

آشنایی با نوشته‌‌ها در وردپرس

نوشته‌ها

بخش نوشته‌های وردپرس، بخشی است که مربوط به پست‌های سایت می‌شود. این پست‌ها می‌توانند مربوط به وبلاگ، خبرها، مقاله‌ها و هر چیز دیگری که پیوسته آن را به روز می‌کنید باشند. از این بخش می‌توانید یک نوشته‌ی جدید در سایت ایجاد کنید، نوشته‌های خود را مدیریت کنید، دسته‌بندی‌های گوناگون برای آن‌ها درست کرده، در صورت تمایل  هر دسته را جداگانه در سایت نمایش دهید؛ برای نمونه یک صفحه برای آخرین اخبار، و یک صفحه‌ی دیگر برای مقاله‌ها داشته باشید، و در آخر می‌توانید برای نوشته‌ها برچسب‌های(tag) مختلف تعریف کنید.

 

 

نوشته‌ها – همه‌ی نوشته‌ها

در این بخش می‌توانید همه‌ی نوشته‌هایی که تاکنون در سایت خود ایجاد کرده‌اید مشاهده کنید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، یک نوشته به نام «سلام دنیا» وجود دارد که وردپرس به طور پیش‌فرض در هنگام نصب ایجاد می‌کند. از قسمت بالای جدول نیز می‌توانید نوشته‌هایی که نمایش داده می‌شود را بر اساس تاریخ و دسته فیلتر کنید(صافی)، این زمانی بیشتر به کار خواهد آمد که دسته‌های گوناگون با تعداد نوشته‌های زیاد داشته باشید.

هر نوشته در وردپرس باید در یک دسته قرار داشته باشد، بنا بر این وردپرس به طور پیش‌فرض یک دسته به نام «دسته‌بندی نشده» ایجاد کرده و نوشته‌ی «سلام دنیا» را در آن قرار داده است. این دسته را از بخش «دسته‌ها» می‌توانید ویرایش کنید.

در تصویر زیر می‌توانید نوشته‌ی «سلام دنیا» را که با قالب پیش‌فرض در سایت قرار گرفته است مشاهده کنید:

از بخش «تنظیمات صفحه» می‌توانید نوع نمایش نوشته‌ها را در این صفحه تغییر دهید. می‌توانید بعضی از ستون‌ها را حذف کنید، تعداد نوشته‌هایی که در هر صفحه می‌آید را تغییر دهید، و با انتخاب یک «حالت نمایش» تعیین کنید که خلاصه‌ی نوشته در زیر عنوان‌ها نمایان شود یا خیر.

با بردن موس روی هر نوشته، در زیر عنوان آن چهار گزینه به شکل زیر نمایان می‌شود:

(گزینه‌ی «ویرایش سریع» به شما قابلیت ویرایش برخی از ویژگی‌های نوشته را در همین صفحه و بدون مراجعه به صفحه‌ی ویرایش می‌دهد.)

 

 

دوره در حال تکمیل است ... rocket