تنظیمات عمومی وردپرس

تنظیمات عمومی وردپرس

بخش تنظیمات وردپرس، نخستین بخشی است که با آن شروع می‌کنیم و افزون بر توضیح همه‌ی موارد آن، تنظیمات اولیه‌‌ای را که پس از راه‌اندازی وردپرس باید انجام دهید بیان می‌کنیم.

تنظیمات – عمومی (General)

این بخش شامل تنظیمات پایه‌ی سایت شما می‌شود و صفحه‌ی پیش‌فرضی است که با زدن روی تنظیمات در منوی سمت راست باز می‌شود.

نخست، از منوی سمت راست، روی تنظیمات رفته، در زیر منوی آن عمومی را انتخاب نمایید.

تنظیمات عمومی همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

توضیح گزینه‌های صفحه:

عنوان سایت: عنوان سایت شما است که در بخش‌های مختلف می‌تواند به کار رود، از جمله عنوانی که در بالای سایت(هدر) شما نمایش داده می‌شود، یا در عنوانِ تبِ مرورگر نوشته می‌شود.

معرفی کوتاه: معرفی کوتاهی از سایت شما است. می‌توانید این بخش را خالی بگذارید. برخی از قالب‌ها در زیرِ عنوان این نوشته را نمایش می‌دهند.

نشانی وردپرس (URL): نشانی مکانی است که وردپرس را در آن قرار داده‌اید. شما می‌توانید وردپرس خود را در یک مسیر خاص، در یک دامنه، یا زیردامنه‌ی دیگر قرار دهید. برای نمونه ممکن است وردپرس را در مسیر wordpress/sokan/ قرار داده باشید، بنابراین، این نشانی را به طور کامل باید در این قسمت وارد کنید که در لوکال هاست می‌شود:

http://localhost/wordpress/sokan

نشانی سایت (URL): این فیلد، نشانی‌ای است که کاربران برای مشاهده‌ی سایت شما باید در مرورگر وارد کنند. اگر تغییری در نشانی سایت داشته باشید، چه تغییر از HTTP به HTTPS، در نشانی یا همان دامنه‌ی سایت، و یا در جابه‌جایی از لوکال هاست به یک سایت زنده باشد، در این فیلد می‌توانید نشانی جدید را وارد نمایید. (دقت نمایید که تغییر نشانی سایت گاهی ممکن است نیازمند اقدام‌های دیگری باشد تا به درستی انجام شود)

آدرس ایمیل مدیریت: آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این ایمیل، برای بازیابی رمز عبور، اطلاع رسانی از به‌روزرسانی‌ها، و چند مورد جزئی دیگر ممکن است به کار آید.

عضویت: انتخاب آن توانایی عضویت در سایت شما را به هر کاربری می‌دهد.

نقش پیش‌فرض کاربر تازه:  هر کاربری در سایت دارای یک نقش است که این نقش توانایی‌ها و محدودیت‌های او را تعیین می‌کند، مانند مدیر کل، ویرایشگر و...(در بخش کاربران توضیح داده شده است). با این گزینه می‌توانید تعیین کنید که نقش کاربری که به تازگی عضو شده است چه باشد. برای نمونه کاربر تازه عضو شده باید توانایی پست مطلب در سایت را نیز داشته باشد، بنا بر این نقش پیش‌فرض او باید نویسنده باشد، مانند کاربران تازه عضو شده در سایت سکان آکادمی که قابلیت نوشتن در سکان پلاس را دارند و به نوعی هر کاربر تازه عضو شده نقش نویسنده را نیز دارا است.

زبان سایت: زبان  وردپرس را تعیین می‌کند.

زمان محلی: زمان را بر اساس UTC تعیین می‌کند که برای ساکنین ایران بهتر است روی «تهران» تنظیم شود.

ساختار تاریخ: ساختاری که می‌خواهید تاریخ در سایت‌تان نمایش داده شود را انتخاب نمایید.

ساختار زمان: ساختاری که می‌خواهید زمان در سایت‌تان نمایش داده شود را انتخاب نمایید.

روز آغازین هفته: روز آغازین هفته را برای تقویم وردپرس انتخاب نمایید. برای ساکنین ایران بهتر است روی «شنبه» تنظیم شود.

پس از انجام تغییرات، دکمه‌ی «ذخیره‌ی اطلاعات» را بزنید.

دوره در حال تکمیل است ... rocket