تنظیمات خواندن و نوشتن در وردپرس

تنظیمات خواندن و نوشتن در وردپرس

این بخش شامل تنظیمات مربوط به پست‌هایی که در سایت قرار می‌دهید، یا همان «نوشته‌ها» می‌شود.

نخست، از منوی سمت راست، روی تنظیمات رفته، در زیر منوی آن نوشتن را انتخاب نمایید.

تنظیمات نوشتن همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

توضیح گزینه‌های صفحه:

دستهٔ پیش‌فرض نوشته‌ها: هر پست یا نوشته‌ای در سایت شما باید حداقل دارای یک دسته باشد. به همین دلیل، وردپرس به طور خودکار یک دسته به نام «دسته‌بندی نشده» ایجاد کرده و از آن به عنوان دسته‌ی پیش‌فرض هر نوشته‌ی جدیدی استفاده می‌کند. نام این دسته را می‌توانید از بخش نوشته‌ها – دسته‌ها ویرایش کنید، برای نمونه آن را به «خبر» تغییر دهید، و یا می‌توانید دسته‌ی دیگری بسازید و آن را به عنوان دسته‌ی پیش‌فرض انتخاب کنید. دقت کنید که هنگام ایجاد هر پست، می‌توانید دسته‌ی آن را نیز انتخاب کنید. 

ساختار پیش‌فرض نوشته: ساختار هر پست، شیوه‌ی نمایش آن پست را تعیین می‌کند. قالب سایت، با استفاده از ساختار هر پست می‌تواند استایل متفاوتی را برای نمایش آن انتخاب کند، البته در صورتی که قالب ساختارهای مختلف را پشتیبانی کند، در غیر این صورت همان نمایش پیش‌فرض را ارائه می‌دهد. از این گزینه می‌توانید ساختار پیش‌فرض نوشته‌ها را انتخاب نمایید، که در بیشتر سایت‌ها باید همان استاندارد باشد. همچنین می‌توانید ساختار هر پست را هنگام ایجاد آن نیز انتخاب نمایید.

فرستادن با ایمیل: این بخش برای زمانی به کار می‌رود که می‌خواهید بدون ورود به پیشخوان وردپرس و تنها با فرستادن ایمیل، پستی در سایت خود قرار دهید. برای این کار باید یک  ایمیل با دسترسی POP3 بسازید و اطلاعات آن را در فیلدهای پایین‌تر وارد نمایید.

به‌روزرسانی سرویس‌ها: در این قسمت لیست سرویس‌هایی که می‌خواهید از پست جدید شما آگاه شوند وارد می‌کنید. هنگامی که یک پست جدید ایجاد می‌کنید، وردپرس به طور خودکار هر سرویسی که در کادر باشد را از آن آگاه می‌کند.

پس از انجام تغییرات، دکمه‌ی «ذخیره‌ی اطلاعات» را بزنید.

تنظیمات – خواندن

این بخش، شامل تنظیمات مربوط به شیوه‌ی نمایشِ محتوا در صفحه‌ی خانه است.

نخست، از منوی سمت راست، روی تنظیمات رفته، در زیر منوی آن خواندن را انتخاب نمایید.

تنظیمات خواندن همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

توضیح گزینه‌های صفحه:

صفحه اصلی شما نمایش داده می‌شود: این بخش تعیین می‌کند که صفحه‌ی خانه‌ی شما کدام باشد:

  • آخرین نوشته‌های شما: این گزینه برای صفحه‌ی خانه، از آخرین پست‌ها یا نوشته‌های شما استفاده می‌کند، درست مانند یک وبلاگ که در صفحه‌ی اصلی یا خانه، آخرین پست‌ها را نمایش می‌دهد.
  • یک برگه یکتا (از پایین برگزینید): می‌توانید یک صفحه‌ی اختصاصی برای خانه و وبلاگ خود بسازید و در این قسمت آن‌ها را تنظیم کنید. صفحه‌ی نخست، همان صفحه‌ی خانه یا صفحه‌ی اصلی سایت شما است و برگه‌ی نوشته‌ها، صفحه‌ی وبلاگ شما است که آخرین پست‌ها را نمایش می‌دهد.

بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگهٔ وبلاگ: تعداد پست‌هایی که در هر صفحه‌ی وبلاگ نمایش داده می‌شود را تعیین می‌کند.

بیشترین تعداد نوشته‌ها در خوراک: تعداد نوشته‌هایی که در RSS یا همان خوراک نمایش داده می‌شود را تعیین می‌کند.

برای هر نوشته در خوراک، شامل: تعیین می‌کند که همه‌ی نوشته و یا چکیده‌ی آن در RSS یا خوراک نمایش داده شود.

نمایش به موتورهای جستجو: همان گونه که در توضیح آن آمده، از موتورهای جستجو درخواست می‌کند که سایت شما را بررسی نکنند، البته ممکن است بعضی از موتورهای جستجو این درخواست را رد کنند. این برای زمانی که سایت شما هنوز آماده نشده و در حال ساخت و راه‌اندازی آن هستید می‌تواند کاربرد داشته باشد.

پس از انجام تغییرات، دکمه‌ی «ذخیره‌ی اطلاعات» را بزنید.

دوره در حال تکمیل است ... rocket