رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس

بخش رسانه‌ی وردپرس، شامل تصویرها، صداها، فیلم‌ها، و فایل‌هایی می‌شود که آپلود می‌کنید تا در هنگام ساخت یک برگه یا نوشته از آن‌ها استفاده کنید.

برگه‌ها – کتابخانه

در این بخش می‌توانید همه‌ی فایل‌هایی را که تا کنون آپلود کرده‌اید مشاهده نمایید. از نوار بالا نیز می‌توانید شیوه‌ی نمایش فایل‌ها را تغییر دهید، بر اساس نوع فایل و تاریخ آن‌ها را فیلتر کنید، و همچنین در فایل‌ها جستجو کنید.

در بالای صفحه، با زدن دکمه‌ی «افزودن» می‌توانید فایل‌های خود را آپلود نمایید. پس از زدن این دکمه، بخشی که در تصویر زیر آمده در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

فایل‌های خود را به این کادر کشیده و رها کنید، یا دکمه‌ی «گزینش پرونده» را بزنید و فایل خود را انتخاب نمایید تا فایل شما آپلود شود. 

ویرایش فایل‌های رسانه

در فایل‌های نمایش داده شده در کتابخانه، روی فایلی که می‌خواهید ویرایش نمایید کلیک کنید تا پنجره‌ی ویرایش فایل باز شود. در پنجره‌ی باز شده از بخش سمت چپ می‌توانید فیلدهایی که مشخص شده است را ویرایش نمایید.

در پایینِ بخش سمت چپ، گزینه‌های نمایش فایل در سایت، رفتن به صفحه‌ی اختصاصی ویرایش فایل، و حذف فایل را مشاهده می‌کنید. 

در وردپرس قابلیت ویرایش تصویرها نیز وجود دارد. برای نمونه در پایینِ بخش راست از تصویر بالا، گزینه‌ی «ویرایش تصویر» وجود دارد که به شما امکاناتی جزئی برای ویرایش تصویر ارائه می‌دهد.

رسانه‌ها – افزودن

برای آپلود مستقیم فایل‌های خود، نخست از منوی وردپرس، روی «رسانه» رفته، در زیر منوی آن «افزودن» را انتخاب نمایید.

 

صفحه‌ی زیر برای شما نمایان می‌شود.

همان طور که در توضیحات این صفحه نوشته شده، فایل خود را به داخل کادر کشیده و رها کنید، یا با زدن «گزینش پرونده‌ها»، فایل خود را انتخاب نمایید تا آپلود شود.

و همچنین می‌توانید فایل‌های خود را هنگام ساخت یک نوشته یا برگه، با ویرایشگر وردپرس به سایت آپلود کنید. در ویرایشگر وردپرس، در لیست بلوک‌ها، به بخش «رسانه» بروید، و بلوکی متناسب با فایل خود انتخاب نمایید. سپس با دکمه‌های موجود در بلوک، می‌توانید فایل خود را آپلود نمایید.

 

دوره در حال تکمیل است ... rocket