برگه‌ها در وردپرس

برگه‌ها در وردپرس

بخش برگه‌های وردپرس، بخشی است که مربوط به صفحه‌های ایستای وبسایت می‌شود. برای نمونه صفحه‌های درباره‌ی ما، ارتباط با ما، حریم خصوصی، و از این دست صفحه‌ها را می‌توانید در این بخش بسازید و مدیریت کنید. 

برگه ها در وردپرس

از تفاوت‌های کلیدی بین نوشته‌ها و برگه‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوشته‌ها محتوایی پویا هستند که به مرور زمان به سایت اضافه می‌شوند، مانند خبرها یا پست‌های وبلاگ. اما برگه‌ها محتوایی ایستا هستند مانند برگه‌ی درباره‌ی ما.
  • برگه‌ها می‌توانند ساختار درختی داشته باشند، به این معنا که یک برگه می‌تواند زیربرگه داشته باشد، برای نمونه یک برگه به نام «ارتباط با ما» می‌تواند دارای زیربرگه‌ی «داستان ما» باشد. اما نوشته‌ها ساختار درختی ندارند.
  • نوشته‌ها می‌توانند در طبقه‌بندی پیش‌فرض وردپرس، یعنی دسته‌ها و برچسب‌ها قرار گیرند، در حالی که برای برگه طبقه‌بندی‌ای نداریم.

برگه‌ها – همه‌ی برگه‌ها

همه ی برگه ها در وردپرس

در این بخش می‌توانید همه‌ی برگه‌هایی که تاکنون در سایت خود ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید. از قسمت بالای جدول نیز می‌توانید برگه‌هایی که نمایش داده می‌شود را بر اساس تاریخ فیلتر کنید(صافی) و همچنین در آن‌ها جستجو کنید.

با بردن موس روی هر برگه، در زیر عنوان آن چهار گزینه به شکل زیر نمایان می‌شود:

گزینه‌ی «ویرایش»، شما را به ویرایشگر پیش‌فرض وردپرس که پیش‌تر آموزش آن را قرار دادیم، هدایت می‌کند. گزینه‌ی «ویرایش سریع» نیز به شما قابلیت ویرایش برخی از ویژگی‌های برگه را در همین صفحه و بدون مراجعه به صفحه‌ی ویرایش می‌دهد.

برگه‌ها – افزودن جدید

در این بخش می‌توانیم با ویرایشگر وردپرس، یک برگه‌ی جدید ایجاد کرده و در سایت منتشر می‌کنیم.

نخست از منوی وردپرس، روی «برگه‌ها» رفته، در زیر منوی آن «افزودن جدید» را انتخاب نمایید.

افزودن برگه جدید در وردپرس

ویرایشگر وردپرس همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود.

توضیح گزینه‌های نوار کناری:

در نوار سمت چپ صفحه، در تب «برگه»، تنظیمات مربوط به برگه‌ی جدیدی که می‌خواهید ایجاد کنید قرار دارد. توضیح هر کدام در زیر آمده است.

وضعیت و مشاهده‌پذیری: در این بخش می‌توانید تعیین کنید که زمان و نوع انتشار برگه چگونه باشد.

قالب: نوع قالبی که این برگه در آن به نمایش در می‌آید را تعیین می‌کند که وابسته به قالب سایت می‌باشد.

پیوند یکتا (slug): آدرس برگه را مشخص می‌کنید تا هنگامی که آدرس در مرورگر وارد شد، برگه به نمایش درآید. نوع این پیوند در بخش «تنظیمات – پیوندهای یکتا» قابل تغییر است.

تصویر شاخص: تصویری مختص به برگه است که نمایش و نوع نمایش آن، وابسته به قالب سایت است.

گفت‌و‌گو: همان بخش دیدگاه‌ها است که می‌توانید برای هر برگه به صورت دستی آن را فعال یا غیرفعال کنید.

ویژگی‌های برگه: برگه‌ی مادر و ترتیب انتخابی برای نمایش این برگه را می‌توانید تعیین کنید.

پس افزودن عنوان و محتوای برگه، و انجام دادن تنظیمات دلخواه، از بالای صفحه سمت چپ روی «انتشار» بزنید تا برگه در سایت منتشر شود. می‌توانید با زدن گزینه «پیش‌نمایش»، برگه را همان‌گونه که در سایت نمایش داده می‌شود پیش از انتشار مشاهده کنید.

دوره در حال تکمیل است ... rocket