نصب افزونه در وردپرس

نصب افزونه در وردپرس

نصب و فعالسازی افزونه

نصب از مخزن افزونه‌ی وردپرس

نصب افزونه از پیشخوان وردپرس ساده‌ترین راه است. نخست از منوی سمت راست، روی «افزونه‌ها» رفته، در زیر منوی آن «افزودن» را انتخاب نمایید.

صفحه‌ی «افزودن» افزونه‌ها، همانند تصویر زیر برای شما نمایان می‌شود:

در این صفحه افزونه‌های مخزن وردپرس نشان داده می‌شود. با زدن بر روی نام افزونه، توضیحات، نظرها، امتیازها و ... آن افزونه نمایش داده می‌شود.

نام افزونه‌ی مد نظر خود را می‌توانید در کادر بالا نوشته و جستجو کنید. پس از یافتن افزونه، روی دکمه‌ی نصب زده و صبر کنید تا نصب کامل شود. پس از پایان نصب نیز دکمه‌ی «فعال نمایید» را بزنید تا افزونه فعال شود. دقت کنید که افزونه تنها زمانی کار می‌کند که فعال شده باشد، در غیر این صورت تنها در لیست افزونه‌های شما وجود خواهد داشت.

نصب از بخش بارگذاری افزونه

در روش نخست تنها می‌توانید افزونه‌های رایگانی که در مخزن وردپرس است را نصب کنید. اما اگر بخواهید افزونه‌های premium یا اختصاصی را نصب کنید، باید فایل zip آن را از بخش بارگذاری افزونه، بارگذاری کنید.

در صفحه‌ی «افزودن» که در روش قبل گفته شد، روی «باگذاری افزونه» در بالای صفحه کلیک کنید تا بخش بارگذاری نمایان شود. سپس فایل zip افزونه را انتخاب کرده و گزینه‌ی نصب را بزنید، و پس از آن می‌توانید افزونه را فعال کنید.

نصب افزونه با FTP یا مدیریت فایل‌های هاست

تنها زمانی از این روش استفاده کنید که آشنایی کافی به این بخش داشته باشید، در غیر این صورت بهتر است از روش یکم و دوم استفاده نمایید.

در این روش پس دسترسی به فایل‌های هاست(چه از FTP و چه از مدیریت فایل‌های هاست) به آدرس زیر بروید:

/wp-content/plugins

سپس پوشه‌ی افزونه را در این مسیر آپلود کنید. دقت کنید که فایل extract شده را آپلود کنید و محتوای افزونه مستقیم داخل همان پوشه‌ای که آپلود می‌کنید قرار داشته باشد.

پس از آپلود افزونه به بخش «افزونه‌های نصب شده» در پنل مدیریت وردپرس بروید. اگر مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید، افزونه‌ای که آپلود یا در واقع نصب کردید در لیست افزونه‌های نصب شده نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را فعال کنید.

تنظیمات افزونه

بسته به افزونه‌ای که نصب می‌کنید، ممکن است یک گزینه‌ی جدید به منوی سمت راست یا در زیر منوهای آن افزوده شود که تنظیمات و گزینه‌های مختلف آن در آن قسمت قرار دارد.

در تصویر زیر، افزونه‌ی «ووکامرس» را می‌بینید که نصب و فعال شده است. پس از نصب افزونه دو گزینه نیز به منوی سمت راست افزوده شده است که تنظیمات و گزینه‌های مختلف مربوط به افزونه در آن قرار دارد. همچنین اگر نتوانستید تنظیمات یک افزونه را در منوی سمت راست پیدا کنید، می‌توانید از گزینه‌ی «پیکربندی» که در زیرِ عنوان هر افزونه در صفحه‌ی «افزونه‌های نصب شده» می‌آید استفاده کنید. اگر افزونه‌ای دارای گزینه پیکربندی نبود، به طور کلی صفحه‌ای برای تنظیمات خود ندارد.

دوره در حال تکمیل است ... rocket