راه اندازی پروژه Vuejs با NPM

راه اندازی پروژه Vuejs با NPM

در این بخش از این فصل، روش راه اندازی پروژه Vuejs با استفاده از npm شرح داده می شود و یک راه بهتر و بهینه تر باقی می ماند که در بخش چهارم این فصل توضیح داده خواهد شد.

برای شروع کافی است که یک پوشه با نام پروژه خود، بسازید. قرار است فایل های مربوط به پروژه را در این پوشه ایجاد کنیم.

Figure 1: ایجاد پوشه مناسب برای محل پروژه

پس از ساخت پوشه، وارد آن شده و در نوار بالای This-PC (My-Computer)، همانند تصویر زیر، عبارت CMD را وارد کرده و Enter بزنید تا ابزار CMD در همان مسیر یا پوشه برای شما باز شود.

اگر از قبل npm را روی سیستم خود نصب نکرده اید، جهت استفاده از npm ابتدا باید nodejs  را دانلود و نصب کنید. اکنون برای نصب npm عبارت npm install -g npm را وارد کرده و Enter بزنید تا npm روی سیستم به صورت کلی نصب شود.

حالا که npm را روی سیستم خود نصب کرده اید، با وارد کردن عبارت npm install vue@next در CMD و زدن Enter بسته های نرم افزاری Vuejs هم توسط npm نصب خواهد شد.

Figure 2: دستور نصب vuejs از راه cmd

پس از نصب بسته های نرم افزاری Vuejs، اکنون می توانید یک فایل با نام index.html ایجاد کرده و کدهای پروژه خود را همانند زیر در این فایل وارد نمایید.

<html>
    <head>
        <title>a simple Vue.js project</title>
    </head>
    <body>
        <h1>Hello Vue.js!</h1>
        <div id="myApp"></div>
    </body>
</html>
<script>
    const app = new Vue({
        el: '#myApp',
        data: {
            myLocalProperty: 'Im a local property value'
        }
    });
</script>

در این بخش با روش راه اندازه ی پروژه Vuejs با استفاده از npm آشنا شدیم. در بخش بعدی به آموزش راه اندازی پروژه Vuejs با استفاده از vue-cli خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.