آموزش گیت

دوره آموزش گیت

در این دورهٔ آموزشی با اصول کار با سیستم ورژن کنترل Git (گیت) و همچنین نحوهٔ ساخت ریپازیتوری در سرویس GitHub آشنا خواهیم شد.

سطح مقدماتی | 290+ دانشجو
آموزش گیت
50 دقیقه
آموزش متنی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
50 دقیقه
آموزش متنی
header-svg-bg

معرفی دوره

آخرین به‌روزرسانی دوره: 26 خرداد 1398 آخرین به‌روزرسانی دوره: 26 خرداد 1398

در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به توسعهٔ‌ نرم‌افزار با اصول پایه‌ای کار با سیستم گیت آشنا شده و از طریق مثال‌های کاربردی فرا خواهند گرفت که به چه شکل تغییرات مد نظر خود را کامیت کرده، روی یک ریپازیتوری آنلاین همچون گیت‌هاب دیپلوی نموده و حتی چنانچه با کانفلیکت (تداخل) روبه‌رو شدند، چگونه آن‌ها را مرتفع سازند.

آشنایی با مفهوم VCS

Version Control System یا به اختصار VCS به ابزاری اطلاق می‌گردد که با استفاده از آن می‌توان دست به مدیریت تاریخچهٔ تغییرات صورت‌گرفته در سورس‌کد یک پروژه و حتی دیگر پروژه‌های غیر نرم‌افزاری زده مضاف بر این که با استفاده از چنین ابزارهایی به سادگی می‌توان به شکل گروهی روی یک پروژه در آنِ واحد کار کرد.

header-svg-bg

پیش‌نیازهای این دوره


آموزش لینوکس
آموزش لینوکس
5:40 ساعت
آموزش متنی
header-svg-bg

مدرس شما


بهزاد مرادی teacher-role-verified-icon
برنامه‌نویس

این عضو تیم تا کنون چیزی در مورد خود ننوشته است.

header-svg-bg

سوالات متداول


دوره «آموزش گیت» برای توسعه‌دهندگانی تألیف شده است که قصد دارند تا در تیم‌های نرم‌افزاری و پروژه‌هایی که به صورت گروهی توسعه می‌یابند مشارکت داشته باشند (توسعه‌دهنده‌ای که بخواهد در این صنعت برچسب حرفه‌ای روی خود بزند، یکی از چیزهایی که حتماً می‌باید تسلط داشته باشد نحوهٔ کار با یکی از سیستم‌های مطرح کنترل نسخه همچون گیت است.)

پیش از این دوره، آشنایی با مبانی پایه‌ای سیستم‌عامل گنو/لینوکس الزامی است که در همین راستا می‌توانید به دوره آموزش لینوکس در سکان آکادمی مراجعه نمایید که با تمرکز روی سیستم‌عامل اوبونتو تألیف شده است.

دانشجویانی که این دوره را بگذرانند، علاوه بر آشنایی با سازوکار سیستم‌های کنترل نسخه، اختصاصاً دانش پایه‌ای کار سیستم ورژن کنترل گیت را نیز به دست خواهند آورد.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

header-svg-bg

آخرین گفت‌وگوهای این دوره


آموزش گیت-colorful

دوره آموزش گیت

50 دقیقه
آموزش متنی
290+ دانشجو
رایگان هدیه‌ای از سکان آکادمی
online-support-icon