آموزش گام به گام Elasticsearch

یه ذره بین قوی به دست کاربرای برنامه ات بده!

بروزرسانی 18 دی 1401

آموزش گام به گام Elasticsearch
399 هزار تومان
آموزش گام به گام Elasticsearch

آموزش گام به گام Elasticsearch

399 هزار تومان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


دوره‌ی آموزشی الستیک سرچ، با محوریت موضوع جستجو (Search) که از اصلی‌ترین خدمات شرکت Elastic است، تهیه شده است. در این دوره ابتدا به صورت گام به گام با اصلی ترین مفاهیم مربوط به موتور جستجو و سرویس Elasticsearch آشنا خواهید شد و بعد از آن شروع به استفاده از API های قدرتمند جستجو در Elasticsearch خواهید کرد. در طول دوره از بیان مثال های عملی غفلت نشده و تا جای ممکن سعی شده است تا از یک آموزش صرفا تئوریک فاصله داشته باشیم.

تمرکز اصلی این دوره روی سرویس Elasticsearch گذاشته شده و با تمامی سرویس های ELK STACK کار نخواهیم کرد که البته این مساله طبیعی بوده چرا که هریک از این سرویس ها شامل دنیایی از مطالب هستند و بیان تمامی آن‌ها خارج از حوصله‌ی یک دوره ی آموزشی خواهد بود.

(اگر دوست دارید با شرکت Elastic آشنا شوید، کافی است مقاله‌ی "داستان الستیک" رو در سایت سکان آکادمی مطالعه کنید!)

در تهیه‌ی محتوای این دوره سعی شده است که از مزایای محتوای چندرسانه‌ای بهره ی کافی برده شود، به این شکل که بخش‌های مفهومی‌تر که نیاز به تمرکز بیشتری دارند در قالب محتوای متنی به همراه تصویر و بخش‌هایی که نیاز به تمرکز بالایی نداشته و به شکل دیداری فراگیری بهتری دارند، در قالب محتوای ویدیویی تهیه و تدوین شود.

مثال‌های این دوره در بستر سیستم عامل لینوکس طراحی شده است. اگرچه کارکرد مثال‌ها تا حد زیادی مستقل از سیستم‌عامل است، اما در مواردی محدود از دستورهای لینوکسی در محتوا استفاده شده است، که به طور جدی توصیه می‌شود تا حد امکان هنرآموز به دستورهای اولیه ی لینوکس آشنا باشد. برای یادگیری مقدماتی لینوکس می‌توانید به دوره آموزش لینوکس در سکان‌آکادمی مراجعه کنید.

نمونه ویدئو آموزش مدرس این دوره

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


محمد مهدی معظمی
محمد مهدی معظمی teacher-role-verified-icon
توسعه دهنده backend و علاقه‌مند به data engineering

سلام، من عضو سابق تیم سکان آکادمی و در حال حاضر در زمینه مهندسی داده مشغول هستم. از 18 سالگی شروع به یادگیری برنامه‌نویسی کردم و با وجود اینکه تجربه‌ی چالش‌های مختلفی رو دارم اما هنوز هم در مسیر یادگیری و توسعه مهارت‌های فنی هستم. یکی از علاقه‌مندی‌هام آموزش هست و سعی میکنم چیزایی که بلد هستم رو به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار علاقه‌مندان دیگه هم بذارم.

header-svg-bg

دستاوردهای این دوره


  • آشنایی با مفاهیم مربوط به موتور های جستجو
  • آشنایی با اصلی ترین مفاهیم مربوط به سرویس Elasticsearch
  • یادگیری نصب و راه‌اندازی Elasticsearch طبق آخرین تغییرات نسخه‌ی 8
  • یادگیری استفاده از API های قدرتمند جستجو در Elasticsearch
  • مثال‌های عملی در بستر سیستم عامل لینوکس
header-svg-bg

سوالات متداول


این دوره در سطح مقدماتی تا متوسط است لذا پیش‌نیازی در موضوع این دوره وجود ندارد اما به دلیل استفاده از برخی دستورهای لینوکسی در طول دوره، پیشنهاد می‌شود هنرآموز آشنایی مقدماتی با مفاهیم و دستورهای لینوکس داشته باشد. در این راستا می‌توان از دوره مقدماتی لینوکس در سایت سکان‌آکادمی استفاده کرد.

  • هر توسعه‌دهنده‌ای که قصد پیاده‌سازی قابلیت جستجوی پیشرفته روی محصول خود یا هرگونه قابلیت های توسعه‌یافته تر مبتنی بر جستجو داشته باشد
  • کسانی که می خواهند با مفاهیم مربوط به Full text search و شیوه‌ی کار موتور‌های جستجو  آشنایی کافی پیدا کنند
  • متخصصان هوش تجاری
  • علاقه‌مندان به دیتا و بیگ دیتا

در این دوره علاوه بر آشنایی با مفاهیم اولیه‌ی موتور جستجوی Elasticsearch، شیوه ی کار با این ابزار برای مدیریت داده‌ها و جستجو در سطح داده‌ها را خواهید آموخت. پس از آن امکان استفاده از query های قدرتمند Elasticsearch از راه اتصال آن به محصول خود را خواهید داشت، تا بتوانید یک جستجوی انعطاف‌پذیر، هدفمند و متناسب با نیاز‌های محصول خود را پیاده سازی کنید.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon