آموزش کوبرنتیز (kubernetes) با پروژه عملی

مدیریت کانتینرهای برنامه‌ات رو خودکار کن!

بروزرسانی 18 دی 1401

آموزش کوبرنتیز (kubernetes) با پروژه عملی
283 هزار تومان
آموزش کوبرنتیز (kubernetes) با پروژه عملی

آموزش کوبرنتیز (kubernetes) با پروژه عملی

283 هزار تومان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


اگر دوره آموزش کاربردی داکر را سپری کرده باشید حالا وقت آن رسیده است که از نردبان پیشرفت فنی، یک پله بالاتر بروید و Kubernetes را یاد بگیرید. 

با توجه به این که کانتینرها خدمات زیادی به ما می دهند، طبیعی است که برنامه های زیادی به این روش روی سرورها قرار بگیرد. در نتیجه با زیاد شدن برنامه های داکری مان، ابزارهایی را نیاز داریم تا با کمک آنها تعمیر و نگهداری خودکار برنامه ها، جایگزین کردن خودکار کانتینرهای خراب شده، مدیریت، راه اندازی، به روزرسانی و پیکربندی مجدد کانتینرها در طول چرخه ی عمرشان را به راحتی انجام دهیم.

این ابزارهایی که برای مدیریت، گسترش و نگهداری برنامه های کانتینری مورد استفاده قرار می گیرند، Orchestrator (ارکستراتور) نامیده می شوند که محبوبترین و رایج ترین آنها Kubernetes است.

طبق آمارهای منتشر شده تا زمان انتشار دوره ی آموزش کوبرنتیز ، بیش از 3200 شرکت مانند Google ،Shopify ،Udemy و Slack در لیست تکنولوژی هایی مورد استفاده شان، این ابزار قدرتمند را هم عنوان کرده اند. پس با یادگیری این مهارت، می توانید برای بسیاری از موقعیت هایش شغلی خوب، کاندید بشوید.

کوبرنتیز (Kubernetes) چیست؟

Kubernetes ابزاری است که در فرآیند استقرار برنامه های containerized شده، گسترش پذیری و بازیابی کانتینر ها را مدیریت می کند. نام این ابزار در زبان یونانی به معنای سکان دار است و K8s را به عنوان مخفف شده ی این ابزار استفاده می کنند که عدد 8 به تعداد حروف بین K و s در نام این ابزار اشاره دارد.

در دنیای واقعی بررسی وضعیت هر کانتینر در سرور های مختلف و بازیابی آن ها در صورت غیر فعال شدن، تقریبا غیر ممکن است. تعداد کانتینر ها در شرکتی مانند گوگل به میلیارد می رسد و حتی شرکت های کوچکتر ممکن است هزاران یا میلیون ها کانتینر داشته باشند. بررسی دستی این تعداد کانتینر کار غیر ممکنی است. چگونه این چالش را حل کنیم؟ کوبرنتیز اینجا به کمک ما می آید.

حاصل بیش از 15 سال تجربه ی گوگل در اجرای برنامه هایی با تعداد و حجم درخواست های بالا در کوبرنتیز جمع شده است. و از سال 2014، گوگل این ابزار قدرتمند را به صورت Open-Source منتشر کرد.

دوره ی آموزش کوبرنتیز با کمک پروژه ای عملی، با زبانی ساده و البته خیلی دقیق، شما را با این ابزار قدرتمند آشنا می کند تا بتوانید به راحتی در مسیر سنیور شدن یک گام بلند بردارید.

چرا برنامه نویس ها باید کوبرنتیز را یادبگیرند؟

  • وقتی با داکر آشنا شدید و برنامه هایتان را Containerize کردید، برای مدیریت کانتینرها به این ابزار نیاز دارید.
  • آموزش کوبرنتیز به عنوان ابزاری پیشرو و قدرتمند در مدیریت کانتینرها بسیار راحت است.
  • متن باز (Open source) بودن این ابزار باعث شده است که گروه ها و اجتماع های زیادی برای آن ایجاد شود و نیازمندی های متعددی را برای برنامه نویسان برطرف کنند.
  • کوبرنتیز توسط گوگل پشتیبانی می شود و با توجه به این که پشتش به گوگل گرم هست، حتما موارد و سطح استفاده از آن در شرکت های IT بیشتر و بیشتر می شود و شما هم برای اینکه از قافله ی بازار کار جا نمانید، به این مهارت نیاز خواهید داشت.

و البته دلایل زیاد دیگری هم هست که اگر برنامه نویس هستید و قصد پیشرفت دارید، کوبرنتیز را گامی مناسب برای پیشرفت شما کرده است.

 

header-svg-bg

مدرس شما در این دوره


علیرضا جزایری
علیرضا جزایری teacher-role-verified-icon
توسعه دهنده Back-End

از سال 96 با برنامه نویسی آشنا شدم و با زبان های c++ و java وارد این دنیا شدم. بعد از مدتی فهمیدم به وب علاقه دارم و یادگیری PHP رو شروع کردم. در حال حاضر دو سالی میشه که به عنوان توسعه دهنده Back-end تو شرکت نوآوری دیجیتال صدرا مشغول به کارم و روی محصولات مختلفی از جمله سکان آکادمی کار می کنم.

header-svg-bg

سوالات متداول


مخاطب اصلی این دوره برنامه نویسان هستند تا بتوانند محصولات خود را روی بستر داکر تحویل بدهند. ولی این دوره با توجه به این که از ابتدا مفاهیم را بیان می کند و پیش می رود، می تواند برای افرادی که تمایل دارند با این تکنولوژی آشنا بشوند و البته برای Dev-Ops کارهای مبتدی هم حتما مفید خواهد بود.

پیش نیاز خاصی برای این دوره درنظر گرفته نشده است ولی برای درک بهتر مفاهیم مطرح شده پیشنهاد می شود آشنایی ابتدایی با لینوکس را داشته باشید.

در پایان این دوره شما با مفاهیم و شیوه ی کار اجزای مختلف این بستر آشنا می شوید و می توانید برنامه ی خود را در بستر داکر تحویل بدهید.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره  های آموزشی بر خلاف قوانین سکان آکادمی است، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل پیگرد قانونی است.

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon