Sokan Academy

آموزش رگیولار اکسپرشن

در این دورهٔ آموزشی با اصول کار با Regular Expression یا به اختصار RegEx آشنا شده و از طریق مثال‌های کاربردی در زبان جاوااسکریپت خواهیم دید که به چه شکل از آن می‌توان برای یافتن الگوهای خاصی در استرینگ‌ها استفاده نمود.

آموزش رگیولار اکسپرشن
40 دقیقهآموزشمتنی
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی

معرفی


در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به توسعهٔ‌ نرم‌افزار فارغ از نوع زبان برنامه‌نویسی خود، با اصول پایه‌ای کار با رِجِکس آشنا شده و از طریق مثال‌های کاربردی فرا خواهند گرفت که به چه شکل می‌توانند با یک سری علائم خاص الگوهایی بسازند تا مثلاً با یک آدرس ایمیل و یا دامنهٔ معتبر مَچ گردد.

آشنایی با مفهوم Regular Expression

Regular Expression یا به اختصار RegEx مجموعه‌ای از کاراکترهایی است که الگویی را تشکیل می‌دهند که با استفاده از آن‌ می‌توان تشخیص داد آیا متن یا مجموعه کاراکترهایی خاص مطابق با الگوی مد نظر است یا خیر به طوری که از این الگوها می‌توان برای یافتن پین‌کد، کدهای هگزادسیمال، تاریخ، ایمیل، یافتن و جایگزینی فضاهای خالی و ... استفاده کرد.

سرفصل‌ها


5 سرفصل | 19 قسمت

مدرس‌ها


سوالات متداول


دوره «آموزش رگیولار اکسپرشن» برای توسعه‌دهندگانی تألیف شده است که دائماً نیاز دارند تا در حین کدنویسی اقدام به اعتبارسنجی داده‌های ورودی همچون نام‌کاربری، رمزعبور، آدرس ایمیل، شماره تلفن و ... کنند به طوری که در پایان دوره به اصولی مسلط خواهند شد که به سادگی و بدون نیاز به کپی/پیست کردن الگوها از سایر منابع، خود می‌توانند اقدام به نوشتن الگوهای اختصاصی‌ و مورد نیازشان کنند.

این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد اما با توجه به این که از زبان جاوااسکریپت برای مثال‌ها استفاده شده است، آشنایی مقدماتی با این زبان به درک بهتر محتوای آموزشی این دوره کمک خواهد کرد.

دانشجویانی که دوره Regular Expression  را بگذرانند، علاوه بر آشنایی با سازوکار رگیولار اکسپرشن، فرا خواهند گرفت که به چه شکل با استفاده از یک سری قوانین پایه‌ای معدود می‌توان الگوهای پیچیده‌ای طراحی نمود.

بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.

آخرین گفت‌و‌گو‌های دوره


کاربر میهمان

شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید.

آموزش رگیولار اکسپرشن-colorful

آموزش رگیولار اکسپرشن

40 دقیقهآموزشمتنی
160+ دانشجو
رایگانهدیه‌ای از سکان آکادمی
sokan-academy-footer-logo
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به سکان آکادمی می باشد.