تاریخچه ی سیستم ورژن کنترل گیت

تاریخچه ی سیستم ورژن کنترل گیت

هسته ی لینوکس -Linux Kernel- یک پروژه ی اپن سورس واقعا عظیم است و توسعه دهندگان زیادی از سراسر دنیا روی آن کار می کنند. در سال های اولیه ی شکل گیری لینوکس، بخش اعظمی از این پروژه در قالب فایل‌هایی که توسط برنامه نویسان مختلف توسعه داده می‌شد و در اختیار ادمین -یا ادمین های پروژه- قرار می‌گرفت و ایشان مسئول اعمال تغییرات مد نظر بودند تا این که تیم توسعه ی لینوکس در سال 2002 شروع به استفاده از یک سیستم ورژن کنترل تحت عنوان BitKeeper کرد.

در سال 2005 ارتباط مابین توسعه دهندگان هسته ی لینوکس و شرکتی که نرم‌افزار Bitkeeper را طراحی کرده بود رو به سردی گذاشت و همین مسأله منجر به این گشت تا جامعه ی توسعه دهندگان لینوکس -به خصوص خالق اصلی هسته ی لینوکس آقای لینوس تروالدز- تصمیم به این گرفتند تا بر اساس درس‌هایی که از نرم‌افزار قبلی گرفته بودند، سیستم ورژن کنترل اختصاصی خود را طراحی کنند.

از همان روز نخست، جامعه ی توسعه دهندگان لینوکس سرعت، سادگی، پشتیبانی قوی، امکان کار کردن از راه دور و همچنین قابلیت پشتیبانی از پروژه های بزرگ را مد نظر داشتند. نتیجه این شد که سیستم ورژن کنترل GIT که یک ابزار اپن سورس و رایگان است در سال 2005 متولد شد که بخش اعظمی از آن با زبان C نوشته شده است. در حال حاضر، این سیستم به عنوان معروف ترین و محبوب ترین سیستم ورژن کنترل دنیا محسوب می گردد که شرکت های بزرگی همچون یاهو، توییتر، گوگل، آمازون، مایکروسافت و اپل از آن استفاده می کنند.

کاربر میهمان

دوست گرامی شما به عنوان کاربر میهمان در سایت سکان آکادمی حضور دارید لطفاً برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب خود شوید

اگر login نکردی برامون ایمیلت رو بنویس: