آشنایی با CDN

بروزرسانی 30 آبان 1401

آشنایی با CDN
رایگان
آشنایی با CDN

آشنایی با CDN

رایگان
سرفصل‌های دوره
لینکداین تلگرام توییتر

کاربر عزیز، شما به عنوان کاربر مهمان در وبسایت سکان آکادمی حضور دارید. برای ، به حساب کاربری تان وارد شوید.

* شما پس از ورود، مجددا به همین صفحه بر می گردید.

header-svg-bg

معرفی دوره


همه ی آن چیزی که درباره ی CDN باید بدانید: شبکه های تحویل محتوا (Content Delivery Networks - CDN) بخشی از مسیر انتقال اطلاعات در اینترنت هستند. CDNها نحوه‌ی مصرف آنلاین اطلاعات را تغییر می دهند، سرعت انتقال اطلاعات در وب را افزایش می دهند، تجربه ی کاربران در استفاده از اینترنت و وب سایت ها را بهبود می‌دهند و شرایطی را فراهم می‌کنند که وب سایت ها به معنای واقعی جهانی شوند. شبکه‌های تحویل محتوا همه ی این کارها را پشت صحنه انجام می‌دهند. با اینکه همه ما به طور منظم با CDNها تعامل داریم، بسیاری از ما فناوری زیربنایی و تفاوت‌های ظریف عملکرد درونی آنها را نمی‌شناسیم. هدف این دوره، کمک به پر کردن این شکاف و ارائه اطلاعاتی است که برای درک CDN ها نیاز دارید: - چه هستند؟ - چه کار می کنند؟ - و چگونه کار می کنند؟ این دوره در 6 فصل زیر در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد: • فصل اول : CDN چیست و چگونه کار می کند؟ • فصل دوم: آشنایی با معماری CDN • فصل سوم: ذخیره سازی موقت در CDN • فصل چهارم: بهینه سازی Front End • فصل پنجم: CDN و SSL/TLS • فصل ششم: بهینه سازی مسیر ساختار اصلی این دوره براساس آموزش‌های ارائه شده در یکی از وب سایت های معتبر می باشد. که توسط سایت سکان آکادمی به دقت برگزیده و به فارسی برگردانده شده است. در بعضی از بخش ها، با توجه به مخاطب های سکان آکادمی اطلاعاتی به آموزش اصلی افزوده شده است. CDN چیست؟ اجازه بدهید ابتدا یک تعریف و تصویر کلی از CDN داشته باشیم: CDN شبکه ای از سرورها است که با توجه به هدف و رویکردی که وجود داشته است، در نقاط مختلف جهان قرار گرفته اند. هر سرور یک کپی از محتوای وب سایت را نگه می دارد و آن را در محدوده خود به بازدیدکنندگان سایت ارائه می دهد. CDNها با نزدیک‌تر کردن محتوا به هر بازدیدکننده، زمان بارگذاری سایت را به حداقل می‌رسانند و برخی از هزینه‌های عملیاتی (عمدتاً مصرف پهنای باند) را کاهش می‌دهد. از آنجایی که این روزها وب سایت های بیشتری هدف شان برقراری ارتباط با مخاطب های جهانی است، محبوبیت CDN ها به بالاترین حد خود رسیده است. با توجه به اینکه بسیاری از خدمات اصلی CDN به صورت رایگان ارائه می‌شوند، و سایر خدمات با هزینه نسبتاً کم اجاره می‌شوند، این فناوری توسط وب‌سایت‌هایی در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود. مستندات نشان می دهند که امروزه، CDN ها مسئول مسیریابی بیش از نیمی از کل ترافیک اینترنت هستند.
header-svg-bg

مدرس‌های شما در این دوره


حمیدرضا معدنی
حمیدرضا معدنی teacher-role-verified-icon
مدیرفنی و عاشق توسعه

من عاشق ❤ برنامه نویسی هستم و از 13 سالگی تا امروز، همیشه برنامه نویسی بخش جدا نشده از زندگیم هست. برنامه نویسی یعنی ساختن دنیای درون خودت...

حمیدرضا معدنیسجاد رنجبر

برنامه نویس Front End شو!

در  کارراهه‌ی فرانت اند سکان آکادمی؛ دوره‌های آموزشی ویدیویی و متنی، دوره‌های پروژه محور، آزمون‌های منظم و بسیاری خدمات دیگر طراحی شده است تا هر آنچه که برای استخدام به عنوان برنامه نویس Front-End نیاز دارید را داشته باشید.

cover-of-برنامه نویس Front End شو!
online-support-icon