چگونه می توان در اکسل مقدار را در یک سلول پس از هر پرینت گرفتن را افزایش داد

سلام کسی میتونه بهم بگی این کد رو باید چطوری در اکسل بنویسیم میخواهم این برنامه رو بنویسیم ولی نمیدوونم باید چیکار کنم

https://stackoverflow.com/questions/29477336/ms-excel-2007-how-do-i-increase-number-in-a-cell-after-every-printout

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام

امیدوارم که حالتون خوب باشع.

این مراحل رو به ترتیب انجام بده:

1-سربرگ view، گزینه آخر ،رو فلش پایین macros کلیک کن. Record New Macro رو انتخاب کن.یه اسم داخواه بذار مثلا => printconter

تو قسمت shortcut key  هم یکی از کلیک های کیبرد رو بزن که بتونی به حالت میانبر و ترکیبی از دکمه کنترل و حروف استفده کنی برای اجرای ماکرو.

تو قسمت store macro in: هم میتونی انتخاب کنی که ماکروت فقط تو این پروژه ت قابل استفاده باشع یا به صورت عمومی همیشه قابل استفاده باشع.

Description  هم توضیحات واسه سری بونی این ماکرو کارش چی هست.

Macro->Record New Macro

زمانی که ok رو زدی ماکروت اماده ضبط شده:

یه سلول رو انتخاب کن به عنوان شمارنده تا بعد از هر پرینت یه واحد افزایش داشته باشع.یه عدد پیش فرض رو داخلش بذار مثلا 1

وقتی انتخاب کردیع دوباره قسمت macro و با زدن فلش پایین نوشته stop recording   رو میبینی روش کلیک کن.

بعد قسمت بلای stop recording  دکمه view macros رو بزن ماکروت رو انتخاب کن.سمت راست گزینه edit رو بزن.

تو صفحه باز شده

چنین کدی میبینی:

Sub printconter()

'

' printconter Macro

'

' Keyboard Shortcut: Ctrl+b //این خط شورکات رو نشون میده

'

Range("A1").Select //این خط سلول انخابی رو نشون میده.نام سلوله شما احتمالا متفاوته

End Sub

این کدو بعد

ActiveCell.FormulaR1C1 = ActiveCell.FormulaR1C1 + 1
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1

از خط کد  Range("A1").Select

انتقال بده

Sub printconter()

'

' printconter Macro

'

' Keyboard Shortcut: Ctrl+b

'

Range("A1").Select

ActiveCell.FormulaR1C1 = ActiveCell.FormulaR1C1 + 1
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1

End Sub

در آخر چنین کدی داری.

پنجره رو ببند.

دکمه شورکاتی که انتخاب کرده بودی رو بزن تو این توضیح من ctrl+b  رو انتخاب کردم.

امیدوارم موفق باشی

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

ممنونم ممکنه این مراحلی که گفتی را با عکس یا تصویر نمایش بدهی متاسفانه متوجه نمیششم باید چیکار کنم 

online-support-icon