دوستان react native یا flutter کدام بهتر است؟

دوستان میشه یه کمکی بکنین که کدوم رو یاد بگیرم بهتره؟ و اینده بهتری داره. هر چی تحقیق میکنم هر کی یه چیز میگه  انصافا گیج شدم. اینم بگم پایتون رو بلدم تغریبا همینطور تا حدودی html css java  هم  بلدم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

با عرض سلام و احترام 

باید بگم که هر دوتاشون واقعا عالی هستن و اینکه برای مشتری فرق نمیکنه که شما با چه زبانی 

براش کد بزنی یه پادکست از سایت راکت براتون در پایین لینکشو میزارم حتما گوش کنید میتونه مفید واقع بشه 

https://roocket.ir/podcast/1002

موفق باشید 

sokanacademy forum

مرسی دوست من بابت راهنماییت 

sokanacademy forum

سلام. چون فرمودین زیاد تحقیق کردین، زیاد توضیح نمیدم. اگر تحصیلات آکادمیک در نرم افزار دارید، قطعاً با C++ کار کردین و flutter را راحت تر جلو میرین. اگر نه، جاوا اسکریپت زبان خوش قلق تری هست و بهتر میتونین با اون ارتباط برقرار کنین. از نظر کیفیت خیلی فرقی نمیکنه. هرچند من به شخصه احساس میکنم ری اکت کیفیت بالاتری داره. 
خیلی حساس نشین و فقط جلو برین. شاید همین تایمی که برای تحقیق گذاشتین را برای یادگیری صرف میکردین، نتیجه مطلوب تری حاصل می شد. موفق باشید

sokanacademy forum

مرسی دوست من. جمله اخرتو واقعا قبول دارم

sokanacademy forum

۱. به فرض من می‌خوام یک روز استارت آپ خودم رو داشته باشم. حداقل به اپلیکیشن آی‌او‌اس، اندروید و وب نیاز دارم. اپلیکیشن آی‌اواس و اندروید که خب میتونیم یا فلاتر استفاده کنیم یا ری‌اکت نیتیو. اما برای طراحی وب ما نیاز داریم طراحی فرانت اند و بک اند بدونیم. که خب اگه یکم آدم آینده نگری بوده باشیم، تو مرحله قبل ما ری‌اکت نیتیو رو انتخاب کردیم و طراحی فرانت اند رو بلد هستیم. 

۲. منابع برای ری‌اکت نیتیو قطعا بیشتره. 

۳. اگه هدفتون استارت‌آپ شخصی نباشه، تقاضا برای کارمند یا فریلنسر ری‌اکت نیتیو خیلی بیشتره. 

و نهایتا اشاره کنم من با هیچکدوم کار نکردم ممکنه نظرم کاملا صحیح نباشه. 

sokanacademy forum

دمت گرممم

sokanacademy forum

react بهتره برای اپ موبایل چون میتونی  باهاش یه اپ native یا بومی پلتفرم بزنی که پرفورمنس بهتری داره واینکه تو comunity ها بیشتر بهش پرداخته میشه که به این معنیه که راه حل مشکلاتتو تو react زودتر پیدا میکنی.

sokanacademy forum

والا تا جایی که من خبر دارم پرفورمنس flutter  بیشتره. ولی با دلیل دومت موافقم . مرسی که راهنمای کزدی

sokanacademy forum

به عنوان شخصی که هردو رو کار کرده پیشنهاد میکنم برید فلاتر یاد بگیرید.

دلایلش رو میتونید تو قسمت اول دوره فلاتر سایت راکت از آقای موسوی بشنوید و به نظرم دلایلشون منطقی هست .

موفق باشید.

sokanacademy forum

زبان پایه React Native جا وا اسکریپت هست و از طرفی برای طراحی ui اپلیکیشن باید css رو بلد باشی چون استایل دهی در react native بسیار شبیه css هست.

با یادگرفتن جاوا اسکریپت و es6 علاوه بر اینکه پیش نیاز react native رو یاد گرفتی . پیش نیاز کتابخونه ها و فریمورک های دیگه ای مثل react و angular و vue و خیلی چیزهای دیگه رو یاد گرفتی.

در نسخه 59 قراره که هسته react native با c++ باز نویسی بشه.که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله زیر رو بخون

http://reactapp.ir/what-do-you-dislike-about-react-native/

اما در مورد فلاتر میشه گفت که عملکردش بهتره که البته باید منتظر نسخه 0.59 react native هم باشیم .

فلاتر بر پایه زبان دارت هستد که فعلا فقط کاربردش در فلاتر هست و از طرفی گوگل سابقه خوبی در پشتیبانی برنامه هاش نداره مثل گوگل +

برای اطلاعات بیشتر هم میتونی مقاله زیر رو درباره مقایسه react native و flutter بخونی

http://reactapp.ir/comparison-reactnative-and-flutter/

online-support-icon