تفاوت raw_input با inputخالی در برنامه نویس پایتون

سلام دوستان من تازه برنامه نویس پایتون رو شروع کردم من توی پایتون با این دو روش میتونم از کاربر ورودی بگیرم و الان میخوام بدونم تفاوت این دوتا چیه یا این که یکی هستن

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام

ببین دوست عزیز هر دو تابع برای گرفتن وردی از کاربر استفاده میشن ولی با این تفاوت ها که input در حالت عادی فقط int میگیره اگه بهش یه str پاس بدی خطا میده ولی اگه str خودتو توی ("") بزاری و به صورت رشته پاس بدی خطا نمیده و این که input میتونه روی داده دریافتی پردازش انجام بده مثلا توی ورودی input اگه بزنیم ۲+۲ به ما ۴ رو پاس میده خب میرسیم به raw_input که هر نوع داده رو از کاربر میگیره ولی با این تفاوت که روی اون پردازشی انجام نمیده مثلا اگه بهش پاس بدیم ۲+۲ همین رو به صورت str به ما برمیگردونه در کل raw_input رو داده وردی پردازشی انجام نمیده و اون رو به صورت خام تحویل میده

فک کنم در پایتون 3 فقط input  داریم 

sokanacademy forum

raw_input دیگه استفاده نمی شه وبه جاش از  input()  استفاده می شه
و در حال حاضر و نسخه 3 پایتون هیچ فرقی با هم ندارن، شما باید از input استفاده کنید

درپایتون 2.7 خروجی raw_input()  به صورت رشته و string بود و  input()  هم نتیجه رو به صورت پایتون اکسپرشن بر می گردوند

sokanacademy forum

تابع raw_input برای پایتون ۲ هست. تو پایتون ۳ حذف شده و فقط از تابع input استفاده میشه

sokanacademy forum

توی پایتون 2.x دوتا تابع بود. یکی input() که ورودی رو به عنوان یه expression ران می‌کرد؛ و یه raw_input() کن یه استرینگ برمی‌گردوند. و خب چون معمولا دومی مورد استفاده قرار می‌گیره، توی پایتون 3.x تابع input() حذف شد و تابع raw_input() اسمش عوض شد و شد input().

به نظرم ازونجایی که پایتون ۲ اخرای عمرشه، اصلا کاری به اینا نداشته باش. کلا پایتون ۳ یاد بگیر ؛)

online-support-icon