همین فرانت اند رو ادامه بدم یا این که برم سمت بک اند

سلام . من در حال حاضر بیشتر کار فرانت اند میکنم ولی علاقه و به نظرم استعداد اصلی من سمت بک اند هست. مدیر پروژه ی من میگه که اول توی فرانت اند حرفه ای شو. به نظرم حرفش غیر منطقی. فرانت اند چه ربطی به بک اند داره . اینا دوتا بحث مجزا هستند. حقیقتا خیلی تو بحث گرافیک و اینا با سلیقه نیستم. و در نهایت انتخاب بین پول و علاقه هست . اگر فرانت اند رو ادامه بدم یه برنامه نویس فرانت اند واقعا حرفه ای میشم ولی اگه برم سمت بک اند میشم یک برنامه نویس بک اند تازه کار. نظرتون چیه ؟ پیشاپیش ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

با سلام 

به نظر من علاقه شرط اول برای هر کاری است 

این مقاله که در همین سایت موجوده خیلی به انتخاب شما کمک میکند حتما مطالعه کنید :

(عبارت  "آشنایی با وظایفی که دولوپرهای فرانت‌اند و بک‌اند دارند  "در همین سایت سرچ کنید)

جایگاه شغلی فرانت اند در شرکت های مختلف با هم متفاوت است. برای مثال یکی از قسمت های طراحی وب فرانت اند است و ممکن است در یک شرکت به عنوان کسی که یک قالب را در نرم افزاری مثل فتوشاپ یا فایرورک طراحی میکند و وارد پیچیدگی های برنامه نویسی نشود، بکار گرفته شود اما در شرکت دیگر ممکن است که علاوه بر طراحی و پیاده سازی آن، به عنوان برنامه نویس زبان های سی اس اس و اچ تی ام ال  و یا جاوا اسکریپت نیز انتخاب شود.

البته فرانت اند نیز خود دارای مقوله های مختلفی همچون طراحی واسط کاربری و تجربه کاربری میباشد.

sokanacademy forum

سلام

من هم با نظر آقای عبدی موافقم و نظر من هم همین هست (به عنوان یه برنامه نویس بک اند)

sokanacademy forum

سلام

خودتو محدود به کسی نکن ک بزاری واست تصمیم بگیره یا اگ اون کاریو برات شروع نکرد خودتم نتونی شروع کنی

مدیر پروژه کارش به ثمر رسوندن پروژست ن کارمند

کاری به شهخصیت و طرز فکر ایشون ندارم و نمیگم ک به فکر تو نیست

منظورم اینه ک اولویت با پروژست بعد پیشرفت شما کارمندان

جدا از این مسئله ک نیرو سرمایه های یک شرکت

برای جمع بندی صحبتم میتونم بگم به جا قانع کردن مدیر خودت بک اند رو شروع کن و نزار به چیزی ک علاقه داری دیرتر برسی یا اصلا نرسی

موفق باشی

sokanacademy forum

سلام

پیشنهاد من اینه که اول مطمئن شی که علاقه و استعدادت توی بک انده. که واسه مطمئن شدن لازمه خودت دست به کد شی و یه مقدار کد بک اند تو وقتای بیکاریت بزنی و از نزدیک لمس کنی ماجرارو. مطالعه مقاله و پرسیدن از بقیه همخوبه، ولی شنیدن کی بود مانند ...

حالا اگه نهایتا مطمئن شدی که دوست داری بری تو کار بک اند، بجای فکر کردن به چند ماه آینده به چند سال آینده فکر کن. خودتو بذار جای ده سال آینده خودت. دوست داری چه تصمیمی گرفته باشی؟ مطمئنا آدم وقتی به یه چیزی علاقه ی بیشتری داره، وقت و انرژی بیشتری هم واسش میذاره و اگه تو مسیر درستی باشه، تو زمان به مراتب کمتری، حرفه ای تر میشه و در نتیجه میتونه تو شرکتای بهتری هم کار کنه یا اگه فریلنسه، پروژه های بهتری بگیره و  وضع مالی بهتری داشته باشه.

موفق باشی

sokanacademy forum

قبل از هر چی با کد سمت سرور آشنا شو با انجام دادن پروژه های کوچیک 

بعد قضاوت کن

کد سمت سرور چالش های خودش رو داره. باید اول آدم سمتش بره تا ببینه واقعا چطوره

online-support-icon