برطرف کردن کم شدن نور صفحه نمایش لپ‌تاپ‌

سلام من دو روزه روی لپ تاپ hp  ویندوز عوض کردم ویندوزم 10 ورژن  education  هستش .الان مشکلی که دارم اینکه وقتی کابل شارژ را به لپ تاپ وصل میکنم صفحه ی نورلپ تاپ زیاد میشه و وقتی که کابل شارژر لپ تاپ را بر میدارم یا خارج میکنم نور صفحه ی لپ تاپ کم میشه میخواستم بدونم چطوری میتونم این مشکل را بر طرف کنم؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

منم لپ تاپ hp دارم این کارو با کلیدهای :

f2: کم کردن نور صفحه

f3: افزایش نور صفحه

sokanacademy forum

برای رفع این مشکل اول باید بری به آدرس زیر:

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options

بعد یه صفحه باز میشه که توی قسمت Selected Plan، هر گزینه ای که انتخاب شده هست رو میتونی با زدن دکمه Change Plan Settings که جلوش وجود داره، تغییر بدی. مثلا برای من گزینه Balanced انتخاب شده است. حالا وقتی Change Plan Settings رو زدی یه صفحع دیگه باز میشه.

توی صفحه جدید گزینه های زیادی هست که به دو دسته کلی تقسیم میشن:

وقتی از باتری استفاده میکنی (On Battery)

وقتی از شارژر استفاده میکنی ( Plugged in)

هر کدوم تنظیمات به خصوص خودشون رو دارن که یکی از اونا (Adjust plan brightness) هست که میتونی نور لپ تاپت رو وقتی که شارژ وصله یا نیست رو تنظیم کنی.

موفق باشی

sokanacademy forum

ممنونمطبق چیزی که گفتید رفتم  ولی نمیدونم دقیقا چه چیزی را تغییر بدم بعضی جاها بایستی انتخاب میشد 10 دقیقه یا 15 دقیقه بعضی میگفت nevar  یا هرگز  دقیقا الان موندم چه چیزی را تغییر بدم 

sokanacademy forum

توی همون صفحه سه ردیف تنظیمات است که میتونی تغییرش بدی:

Turn off the display: تنظیم زمان خاموش شدن صفحه نمایش

Put the computer to sleep: تنظیم زمان حالت خواب (Sleep)

َAdjust plan brightness : تنظیم نور صفحه که بصورت نواری شکل و میتونی به چپ و راست حرکت بدی. سمت راست نور صفحه زیاد و سمت چپ کم میشه. شکل زیر رو آپلود کردم و دور اون قسمتی که باید تغییر بدی با کادر قرمز مشخص کردم

http://p30up.ir/uploads/f87341117.png

sokanacademy forum

اینکه مشکل نیست. نرماله. سیستم واسه زمانی که به برق وصله یه پروفایل داره (واسه نور صفحه نمایش) و واسه زمانی که به برق نیست، یه پروفایل دیگه. واسه همین اینجوری می‌شه.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

دوست عزیز این "مشکل" نیست بلکه حالت صرفه‌جویی ویندوز هست که وقتی لپ‌تاپ به جریان برق مستقیم متصل نیست، اون رو فعال میکنه. طبیعتا وقتی لپ‌تاپ رو به برق میزنین، حالت صرفه‌جویی غیرفعال میشه و نوردهی بالا میره.

این حالت رو میتونین با کلیک کردن بر روی آیکون باتری در تسک‌بار (یا گزینۀ Power در کنترل پنل) کنترل کنید.

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

سلام اقا بنده هم مشکل همین دوستی که جواب دادید را دارم کمی بیش تر توضیح می دهید

ممنون

sokanacademy forum

دقیقا هم مارک هک مدل هکه چیز شبیه همه منم این مشکل و پیدا کردم فکر کردم باتری خرابه

sokanacademy forum

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه.

از وقتی که ویندزو لپ تاپ رو عوض کردم (ویندوز10) در هنگام اتصال یا جداسازی شارژر لپ تاپ، صفحه نمایش برای 3 ثانیه خاموش میشه (صفحه تاریک و سیاه میشه) و دوباره به حالت اول برمیگرده. قبلا اینجوری نبود.

تنظیمات رو نگاه کردم تو اینترنت سرچ کردم ولی جوابی پیدا نکردم.

درواقع شارژر لپ تاپم قطع و وصلی داره و حالا که این امر روی صفحه نمایش هم تاثیر میزاره خیلی آزار دهنده شده.

لطفا راهنمایی کنید.

sokanacademy forum

مشکل من هم دقیقا همینه. ممنون میشم جواب بدید

online-support-icon