احراز هویت با سرویس گوگل در اپلیکیشن اندروید و وب

سلام دوستان عزیز یه چالشی که باهاش روبرو شدم: یه سایتی رو دارم طراحی میکنم، با ASP.NET MVC و لایه سرویسش ASP.NET Web API 2. هر کدوم از اینها پروژه (project) جدا هستن (البته سوال من ربطی به زبان برنامه نویسی نداره). قراره اَپ موبایل هم بهش اضافه بشه. برای احراز هویت من نمیخوام یوزر پَس و این چیزا داشته باشم تا درگیر مسائلی مثل فراموشی پسورد و ارسال ایمیل و اس ام اس و این چیزا نشم، همه چیز رو میخوام بسپرم به گوگل (چون فک میکنم الان همه جیمیل دارن). چالش من اینجاست چطور باید این کار رو انجام بدم؟ از اونجا که موقع ثبت پروژه و اعتبارات (Credentials) تو گوگل باید آدرسی (uri) که گوگل به اون پاسخ میده رو تعیین کنیم، و این آدرس – از نظر من- باید تو وب سرویس باشه. خب اگه گوگل به وب سرویس پاسخ بده، چطور باید تو وب اپلیکیشن یا اپ موبایل این رو دریافت کرد؟ راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که اپلیکیشن موبایل و وب هر کدوم باید Credentials جداگونه خودشونو داشته باشن - هر کدوم آدرس پاسخ از گوگل خودشون رو داشته باشن، بعد وقتی که پاسخ رو از گوگل دریافت کردن، ایمیل و توکن مربوطه به وب سرویس ارسال بشه. آیا این راه حل صحیحه؟ اگه کسی با این چالش رو برو شده و بهم کمک کنه خیلی ممنون میشم.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
راه حل شما درسته ولی میتونین با سرویس های پوش هم این کارو پیاده کنید که هنگام پاسخ گوگل برای وب اپلیکیشن و موبایل پوش ارسال بشه
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سپاسگذارم
online-support-icon