به نظر شما برای زبان پایتون چه پایگاه داده ای مناسب هست؟

سلام دوستان به نظر شما برای زبان پایتون چه پایگاه داده ای مناسب هست؟ سادگی و سرعت بیشتر از هرچیزی برام مهم هست و ممنون میشم اگر مقایسه می کنید بین دیتابیس های موجود با دلیل توضیح بدید و مزایا و معایب رو بگید و رفرنس مناسب هم برای یادگیری گزینه پیشنهادتون معرفی کنید تشکر
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام بستگی به کاری که میخواید بکنید و حجم اطلاعات و میزان تماس با دیتابیس داره ولی برای شروع sqlite خوبه هرچند به درد داده های بزرگ و نرم افزارهایی که تماس زیادی با دیتابیس دارند نمیخوره موفق باشید
sokanacademy forum
با سلام این سوال اصلا اشتباه هست توی یک کار واقعی هیچوقت پایگاه داده مناسب نسبت به زبان انتخاب نمیشه بلکه باید ببینید چه کاری رو میخواید روی چه حجم داده ای روی چه پلتفرمی برای چه تعداد کاربری استفاده کنید . ممکنه براتون sqlite ,mysql ,oracle,mongodb و ... بکار بیاد . بهتره با توجه به مقیاس داده ها و کاربران انتخاب کنید . شما مشخص کن چه ساختار داده‌ای برای چه تعداد کاربر مد نظر داری تا بقیش رو بم با توجه به تجربه‌ی اندکی که دارم
sokanacademy forum
سلام دوست عزیز ؛ شما باید به نیاز و عملکرد و قدرت مانور دهی زبان پایتون توجه کنید برای پایتون میشه از SQLite که نیاز به سرور ندارد برای اجرای کوئری ها (Query) و نسخه سبک شده MySQl است استفاده کرد و همچنین می توانید از MySQL هم استفاده کنید ؛ به نظر من از پایگاه داده های مطرح برای کارتون استفاده کنید زیرا منابع آموزشی آنها در وب بسیار زیاد است.
sokanacademy forum
سلام اسم بردن یک دیتابیس خاص فک نکنم خیلی درست باشه چون این موضوع مربوط به نوع پروژه هم داره بهتره پروژه ای که میخوای چه نیاز های داره و کدام اس کیو‌ال نیاز هاتو براورده میکنه و با کارت هماهنگ‌ تره لینک های هم معرفی میکنم شاید برای انتخاب کمکت کرد https://dba.tosinso.com/articles/16829/مقایسه-اجمالی-بانک-های-اطلاعاتی-oracle-و-mysql-و-ms-sql-server http://www.tahlildadeh.com/ArticleDetails/Python-دسترسی-به-دیتابیس-MySQL
sokanacademy forum
با سلام سوالتون یکمی مبهم و کلیه ولی سعی میکنم جواب بدم اگه دنبال این هستید که کار با دیتابیس رو یادبگیرید دیتابیس ها اصولا دو دسته رایج sql و nosql هستن که هرکدوم کاربرد و مزا معایب خودشون رو دارن که تقریبا هرجایی که بخوان داده ای رو ذخیره کنن میشه از جفتشون استفاده کرد واسه کار با انواع دیتابیس های اس کیو الی مثل SQLite , MySQL , MsSQL و ... اگه دستورات T-SQL رو بلد باشید میتونید هرکدومشون رو با توجه به نیاز پروژتون استفاده کنید ولی معمولا : از SQlite توی اپلیکیشن هایی که لازم نیست حجم زیادی دیتا نگه داری کنن استفاده میشه از MySQL معمولا تو وب اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که نیاز دارن با سرور ارتباط برقرار کنند استفاده میشه ( از نظر محبوبیت و کاربرد هم تو رتبه اوله ) از oracle معمولا توی اپلیکیشن های تجاری که بیشتر روی توانایی های ذخیره سازی تمرکز میشه تا پرفورمنس کد ، مورد استفاده قرار میگیره در مورد دیتابیس های nosql مثل mongodb هم چون تخصص ندارم ترجیح میدم خودتون بررسی کنید به شخصه تنها جایی که تو پایتون بهش برخوردم توی کار با API های رستفول بعضی سرویسا بود امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید موفق باشید
sokanacademy forum
خیلی ممنون البته این توضیحات رو من تو ویکی پدیا هم البته می تونستم پیدا کنم و پیشینه برنامه نویسی هم دارم منظورم از مطرح کردم این تاپیک مسایل فنی و تجربی دقیقتر بود که بیان بشه
sokanacademy forum
در تکمیل پست این دوستمون باید بگم من تجربه کار با mongodb رو توی یک پروژه صنعتی سنگین دارم . یک سری توضیحات میدم امیدورم مفید باشه دلیل انتخاب : دلیل اصلی انتخاب ما این بود که میزان داده هایی که نیاز داشتیم ذخیره کنیم خیلی زیاد بود یعنی اون زمان فکر میکردیم حدودا 25 هزار تا قسمت داده که توی هرکدوم 4 تا عدد فلوت بود قرار بود دریافت کنیم وقتی بررسی کردیم دیدم که هیچ دیتابیس اسکیو الی نمیتونه برامون 25 هزار تا سطر درست کنه و همینطور ساختن 25 هزارتا جدول و یکی یکی اد کردن داده ها توش هم غیر منطقی بود چون هر 3 دقیقه قرار بود این میزان داده رو دریافت کنیم بنابراین هیچ راهی نموند بجز استفاده از nosql و بین نو اس کیو ال ها وقتی بررسی کردیم دیدیم چون برنامه با سی پلاس پلاس بود درایور های مونگو وجود داره تست کردیم دیدیم روی این تعداد داده به شدت جواب میده به همین خاطر انتخابش کردیم آموزش : من خودم از روی آموزشی که بود توی سایت خودش کامپایلش کردم و به پروژه اضافش کردم و بعد یکی از اعضای تیم رو گذاشتیم که باهاش کار کنه طبق آموزش هایی که وجود داشت پیش رفت یه جاهایی هم به مشکل خورد ولی تونستیم حلش کنیم البته ولی یه جاهایی از درایوری که باهاش کار میکردیم هم باگ داشت که باهاش ساختیم و مشکلی پیش نیومد و خدا رو شکر تا اینجای کار ازش رضایت داشتیم و وقتی بخش سخت افزاریمون اماده دادن دیتا شد متوجه شدیم که 25 هزار تا داده نداریم و بیشتر از نیم ملیون داده هر 4 دقیقه دریافت میکنیم ولی با همون کیفیت مونگو کار کرد و هیچ مشکلی برامون به وجود نیاورد البته کلا بر پایه BSon کار میکنه و داکیونت های درخواست بهش و دریافت ازش و ذخیره سازیش هم همه json هستند . اگر نکته ای یا سوالی در موردش به ذهنت رسید بپرس در خدمتم
sokanacademy forum
خیلی ممنون از توضیحات کاملی که ارایه دادید
sokanacademy forum
تقریبا پایتون تمام دیتابیس ها برای استفاده در پایتون عالی هستند و بازدهی عالی دارن و بسته به نیازتون باید انتخاب کنید
sokanacademy forum
میتونی از NoSQL استفاده بکنی
online-support-icon