فرق زبان html با php چیست؟ کدوم رو باید برای وب نویسی یاد بگیرم؟

سلام. یه سوال که خیلی ذهنم رو درگیر کرده اینه که فرق زبان html با php چیست؟ و هر کدام چه ویژگی دارند.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام فرق زیادی دارند اولا میشه گفت htmlاصلا زبان برنامه نویسی نیست و برای ساخت چهار چوب سایت استفاده میشه با htmlخالی یه سایت استاتیک میشه ساخت که اصلا خوب نیست البته نه html خالی cssهم لازمه و اینکه htmlمبتنی بر tagهستش و هر تگ کار خاصی رو انجام میده ولی php داستانش فرق داره تو میتونی با دیتا بیس ارتباط برقرار کنی سایت رو حرفه ای تر مدیریت کنی یه ماشینو فرض کن html ,cssظاهرشن موتورش میشه php البته شاید مثالم درست نباشه ولی فقط خواستم یه دید کلی بهت بدم و اینکه اینطور نیست که تو یکی رو یاد بگیری اگه میخوای وب سایت راه اندازی کنی باید هر دو که هیچ هر سه html,css,phpو حتی جاوا اسکریپتم بلد باشی.
sokanacademy forum
ممنون. من یه جایی خوندم که میشه تم های آماده و چارچوب آماده سایت رو تهیه کرد و اصلا نیاز یه یاد گیری html و php نداره.
sokanacademy forum
سلام اسمش روشه دیگه ، قالب آماده! قالب های آماده معمولا مناسب کارهای تجاری نیستن! و شما برای حرفه ای شدن نیاز داری که خودت HTML و CSS رو یادبگیری... مورد دوم اینکه اومدیم و برای یک پروژه ای شما خواستی از یک قالب آماده استفاده کنی ، نیاز به یه سری ادیت برای شخصی سازی هست که اونجا بازم نیازه که HTML و CSS بلد باشین.. ببینید یه مقاله روی سکان هست که با سرچ میتونید پیداش کنید که تفاوت فرانت اند و بک اند رو به خوبی گفته حتما بخونیدش... پیشنهاد من اینه که اگر علاقمند به وب هستین ابتدا HTML و بعد CSS رو یاد بگیرید وقتی که این دورو یاد بگیرید تقریبا دید خوبی پیدا میکنید و متوجه میشید هر زبانی در وب برای چی هست ، بعدش بنا به علاقه خودتون میتونید یک زبان سمت سرور مثل PHP رو کار کنید. البته جاوا اسکریپت هم زبان کارآمدی برای سمت کاربر هست که در ابتدا نیازی نیست برید سمتش اما بعد از یادگیری HTML و CSS میتونه مفید واقع بشه... لطفا قبل از یادگیری HTML به سمت PHP نرید که صرفا باعث میشه از این کار زده بشین... موفق باشید
sokanacademy forum
ممنون. من یه جایی خوندم که میشه تم های آماده و چارچوب آماده سایت رو تهیه کرد و اصلا نیاز یه یاد گیری html و php نداره. یه سوال دیگه داشتم که میشه با جاوا سایت طراحی کنم؟ باید از کدوم نسخه جاوا استفاده کنم؟
sokanacademy forum
با جاوا میشه فک کنم فریم ورکی هم برای این کار باشه ولی من توی اون حوضه تخصصی ندارم بله با قالب آماده هم میشه سایت زد ولی فقط به درد دست گرمی میخوره بخوای از این حوضه در آمد داشته باش باید برنامه نویسی بلد باشی بدون کد نویسی من راهی سراغ ندارم معمولا برای طراحی سایت از phpو Aspو پایتون استفاده میکنند
sokanacademy forum
ممون از پاسختون. چون من تازه هنوز دارم برنامه نویسی رو یاد می گیرم و سوالات زیادی در مورد این که کدوم زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم، همچنین برای ساخت وب سایت و ... .
sokanacademy forum
پیشنهاد میکنم به آموزش های سکان مراجعه کنید لینکشو براتون میزارم جواب خیلی از سوالاتون هست داخل آموزش مطمعنم مفیده براتون yon.ir/Av1Nf
sokanacademy forum
به طور کلی میشه زبان های برنامه نویسی رو به دو نوع Front-end و Back-end تقسیم بندی کرد شما وقتی یک صفحه وب سایت رو می بینید معمولا از زبان فرانت اند شامل HTML, CSS, JavaScript ساخته شده،اینکه تصاویر کجا قرار بگیرن،نوشته ها چه رنگی باشن و... این میشه یک تعریف ساده و خلاصه از برنامه نوسی فرانت اند اما وقتی در یک سایت شما فرمی رو پر می کنید یا روی دکمه ای کلیک می کنید و اتفاقی میفته اونجا زبان بک اند مطرح میشه که در واقع ارتباط بین صفحه و سرور و دیتابیس و ... رو برقرار می کنه حالا این بخش بک اند یا اصطلاحا Server Side رو با یکی از زبان هایبرنامه نویسی مثل php یا pythone یا C# Asp.net و... میشه نوشت که php یکی از محبوبترین هاست
sokanacademy forum
سلام html زبان برنامه نویسی نیست بلکه زبان نشانه گذاری مثل xml و غیره هست وبرای یادگیری طراحی صفحات وب استاتیک و ثابت استفاده میشه و هنگام ترکیب با php که زبان برنامه نویسی سمت سرور هستش میشه تمام صفحات را از کالت ثابت و غیر قابل تغییر به حالت پویا و منعطف تغییر داد تمام کارها داخل php انجام و با html و cssو java script صفحات وب طراحی میشن
sokanacademy forum
سلام دوست عزیز. اگر بخواهم جواب سوالتان را بد هم باید بگویم که: html یک زبان نشانه گذاری میباشد و هرگز یک زبان برنامه نویسی نیست. ولی زبان php یک زبان برنامه نویسی بوده و قابلیت ارتباط بین وبسایت و سرور را فراهم میکند و شما میتوانید با ان یک وبسایت پویا تولید بکنید. خب حالا اگه بخواهید یک وبسایت درست کنید باید بگم که بهتره هر دوشونو به علاوه ی css یاد بگیرید. موفق و پیروز باشید.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

علاوه بر چیزهایی که دوستان گفتن به نظرم یک سرچ ساده تو گوگل ابهامات شمارو سریع تر و بهتر برطرف میکنه.

online-support-icon