مشکلات نصب لینوکس روی asus n552 لطفا اگر اطلاع دارید ممنون میشم بگید

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان جدیدا لپ تاپی خریدم که انواع توزیعات لینوکس مثل اوبونتو-کالی-دبیان باهاش ناسازگارن زمانی که لینوکس رو نصب میکنم اگر خیلی پیش بره تا صفحه ی پسورد میره و زمانی که پسورد رو بزنم دیگه بالا نمیاد و هنگ میکنه یا اصلا صفحه ی گراب خیلی بد باز میشه از پایین میاد بالا و اولش یه گرافیک بدی داره بیشتر اوقات هم که بعد از انتخاب لینوکس در صفحه ی گراب صفحه سیاه و یک سری متن بالا میاره و همونجا گیر میکنه و یه تایمر پایین صفحه شروع به کار کردن میکنه اگه شما هم این مشکلات رو داشتین و تونستین حل کنید لطفا اطلاع بدید یه سریا میگن که از گرافیک nvidia هست و اینم بگم گاهی اصلا پارتیشن بندیا دچار مشکل میشن مشخصات لپ تاپ ram 16 intel i7 ssd nvidia geforce gtx 960
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام من اوبونتو, کالی, parrot و ... رو n552 اجرا کردم و خیلی عالیم کار میکنه. چه توزیعی میخواید نصب کنید که روش حلشو بهتون بگم?
sokanacademy forum
سلام خسته نباشید واقعا؟ من هر چی سعی کردم که یه لینوکس درست نصب کنم نشد کلی سایت های مختلف و اموزشا و ویدیو های مختلفی دیدم ولی بازم نشد دبیان رو میخوام نصب کنم با اوبونتو اگه لطف کنید یه ایمیل بدید یا یه راه ارتباطی من ازتون کمک بگیرم ممنونتون میشم
sokanacademy forum
این تلگراممه https://t.me/Sigma_1326
sokanacademy forum
با سلام اول از همه اطمینان پیدا کن که نسخه ی لینوکسی که میخوای استفاده کنی بروز باشه بعد سینگل بوت میخوای از لینوکس استفاده کنی یا کنار ویندوز بصورت دوال بوت ؟ چون مشکلاتی که امکان داره بوجود بیاد فرق داره تو هرکدوم لینوکس اکثر درایورهارو میشناسه مخصوصا ساپورت خوبی از nvidia داره فک نمیکنم مشکلش این باشه ( اگه میخوای از کالی استفاده کنی تو سایت خودش روش نصب درایور nvidia رو زده ) من فک میکنم مشکل از پارتیشن بندیه با توجه به اینکه ssd هم داری .اول اینکه پارتیشن بندیتو دستی انجام بده ( میتونی از لایو لینوکس وارد شی و با برنامه gparted انجامش بدی که تو محیط گرافیکی هم ببینی) بعد برای گراب هم یه پارتیشن جدای /boot درنظر بگیر و هر سه تا پارتیشن / و /boot و swap هم داخل ssd باشن
sokanacademy forum
سلام دوست عزیز اخرین ورژن هستن منتهی اصلا وارد لایو هم نمیشن متاسفانه دوال بوت میخوام استفاده کنم میشه ادرس این پیجی که میگید رو بزارید
sokanacademy forum
اگه لایو رو هم اجرا نمیکنه پس مشکل چیز دیگست https://docs.kali.org/general-use/install-nvidia-drivers-on-kali-linux
online-support-icon