تقاضای راهنمایی برای پیشرفت

سلام.من از آذر ماه سال ۹۴ تصمیم گرفتم تا برنامه نویسی را بیاموزم و از طریق آن کسب در آمد داشته باشم و با فیلم های آموزشی سایت parsclick. net شروع کردم ،ابتدا از مبحث XHTML&cssشروع کردم و بعد از آن سراغ مبحث JavaScript رفتم و بعد شروع به یادگیری زبان php,MySQL کردم و ابتدا تا php مقدماتی رو یادگرفتم و مبحث شی گرایی یاoop رو آموزشش رو ندیدم(ولی با مقدماتش آشنا هستم مثل class_public_private_protected و...فقط با استفاده از oop پروژه محور کارنکردم تا جا بیوفته برام )البته من از شروع یادگیری (xhtml و...)یکبار فیلم رو میدیدم و بعد کدش رو امتحان میکردم و بعد داخل دفتر مراحل و کدهارو مینوشتم.و حالا برای اینکه ملکه ذهنم بشه کدها و دستورات و اینکه کی و کجا ازشون باید استفاده بشه از هرکسی پرسیدم بهم میگه شروع کن پروژه درست کن ولی نمیدونم چرا یجورایی برام گنگه نمیدونم باید از کجا شروع کنم یا چجوری پروژه درست کنم ...کلا نمیدونم باید چیکار کنم انقد کارنکردم که فکر میکنم یادم رفته ولی در اصل با یکبار مرور میبینم یادم نرفته و همش میگم چیکار باید کنم.تو این بهبهه که بودم از اونجایی که بیکارم هستم به فکر درآمدم و آموزش وردپرس و راست چین و فارسی سازی قالب های خارجی به ایرانی رو دیدم ولی ته دلم میگه که باید زبان برنامه نویسی که آموزش رو دیدم رو تمرین و تکرار کنم تا توش نیمچه استایی بشم و از طریق اون کسب درآمد داشته باشم.حالا یه راهنمایی کامل می خوام تا طبق اون دیگه شروع کنم ،آخه خیلیا گفتن بشین پروژه درست کن ولی نگفتن از چی و کجا و چجوری شروع کن به پروژه درست کردن!!؟ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام. نظر من رو بخواین می گم که اول یک دامنه بخرید و یک سایت پورتفولیوی شخصی برای خودتون طراحی کنید مثلا mohammadh.ir این سایت رو استاتیک طراحی کنید فقط با اچ تی ام ال و سی اس اس. سعی کنید در طراحی از بوت استرپ استفاد کنید تا سایت واکنش گرا بشه. خوب که این مفاهیم رو یاد گرفتید. همین سایت رو دینامیک کنید با زبان پی اچ پی که خودتون برای آپدیت مطالب بتونید لاگین کنید و تغییرات رو اعمال کنید. بعد امکان کامنت گذاری رو اضافه کنید. سپس همین سایت رو به صورت شیء گرا کدنویسی کنید و از معماری ام وی سی پیروی کنید. خوب که این موارد رو یاد گرفتید، برید سراغ یادگیری یک فریم روک مثل لاراول یا YII و ... مجدد سایت رو با فریم ورک پیاده سازی کنید. حال باید یک پروژه ی جدید پیدا کنید و آن را از ابتدا با فریم ورک پیاده سازی کنید. با این دو پروژه تا حدود زیادی عملی کار کردن را فرا گرفته اید و می توانید شروع به کارآموزی در یک شرکت کنید. امیدوارم کمکی کرده باشم
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام.راستش از همین تاریخی که گفتید من نشستم و شروع کردم.اولش هیچ طرحی بنظرم نمیرسید برای قالب(همین الانشم نرسیده)،بعد گفتم بیام اول محتوای سایت رو درست کنم اونایی که تایپ کردنیه رو تایپ کنم،عکسایی که لازمه رو پیداکنم.خلاصه یه سایت ساده درست کردم که آدرسش هم mohammad-h.xzn.ir اگه ببینید دلتون میگیره (-: بعد رسیدم به بحث واکنش گرا کردن وبسایتم، که از طریق ویدیویی که تو سایت Adobe بود تحت عنوان ساخت وب سایت ریسپانسیو با استفاده از dreamweaver cc 2015 که با بوت اسرپت درست میگرد بدون نیاز به کدنویسی که آدرسش : https://helpx.adobe.com/uk/dreamweaver/how-to/make-style-web-page.html?set=dreamweaver--get-started--ready-to-use که روش ساده ای هست و خیلی کار رو برای آدم آسون میکنه....ولی الان بخاطر دو دلیل این تایپیک رو دارم میزنم: 1-من واقعاً هیچ طرحی برای lay out سایتم بنظم نمیرسه،نمیدونم چه نوع قالبی رو درست کنم برای سایتم...نمیدونم از چه نوع قالبی خوشم میاد ،هر چقدر میشینم پای قلم و کاغذ تا یه طرحی رو بکشم انگار تو اون لحظه مغزم کار نمیکنه!!چیکار باید کنم؟ 2-بنظرتون بوت استرپ رو بشینم کدنویسیش رو یاد بگیرم یا اینکه از طریق dreamweaver cc که خیلی راحت میشه یک قالب و سایت ریسپانسیو درست کرد استفاده کنم!؟ولی یه حسی بهم میگه که همه چیز رو باید از پایه یاد بگیرم نه با نرم افزار کارمو راه بندازم...نظر شما چیه؟
online-support-icon