پایگاه داده یا اندروید استودیو

باسلام و تشکر از پاسخگویی عالیتان من در حال ساختن یک برنامه دارویاب اندرویدی هستم که بیشتر از 3500 تا دارو در آن وجود دارد و حال سوال من این است که آیا بهتر است این دارو ها را ابتدا در پایگاه داده ایجاد کنم یا همان در اندروید استودیو؟و در کدام حالت سرعت بارگیری اطلاعات بیشتر است؟ ممنون می شوم پاسخم را بدهید در صورتی که من اطلاعات را در sqlite بنویسم آیا می شود آن ها را در قالب یک دکمه (button) پدید آورد و سپس با کلیک بر روی یکی از دکمه ها به یک صفحه ای دیگر برود(لطفا در صورتی که این امکان وجود دارد برایم توضیحش می دهید+همراه با کدها)؟ و در کدام حالت سرعت بارگیری داده ها بیشتر است؟(در sqlite یا در همان اندروید استودیو) -بازهم تشکر

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام،طبیعتا دیتابیس های برای این اختراع شدند،که سرعت را بالا ببرند،وقتی دیتا سنگین است بهترین حالت استفاده از دیتابیس است.این مورد هم دیتابیس بهتر است. برای کار با دیتابیس این اموزش خیلی عالیه http://www.tutorialspoint.com/android/android_sqlite_database.htm این امکان یک پوش باتن بذارید با کلیک برروی ان به یک صفحه دیگر(اکتیویتی دیگر برود ) http://www.mkyong.com/android/android-activity-from-one-screen-to-another-screen/
sokanacademy forum
سلام ببینید دوست عزیز شما مفهوم دو چیز و هنوز به طور کامل متوجه نشده اید. یکی مفهوم دیتابیس و دیگری مفهوم IDE. محیط های توسعه یا همون IDE ها برنامه هایی هستند که به برنامه نویس ها در نوشتن برنامه کمک می کنند. (مثل اندروید استدیو). یعنی شما بدون IDE ها هم می تونید برنامه بنویسید و برنامه ها رو کامپایل کنید. اما پروسه طولانی تر و سخت تری و باید طی کنید. مفهوم دیگری هست با نام دیتابیس یا پایگاه داده. پایگاه های داده برنامه هایی هستند که خودشون توسط زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند. قبل از اینکه پایگاه های داده بوجود بیاد، برنامه نویس ها از سیستم فایل برای ذخیره سازی اطلاعات اطلاعات برنامه بر روی هارد دیسک استفاده می کردند. که این کار مشکلات فراوانی داشت. مهم ترین این مشکلات هم عدم وجود امنیت، عدم وجود تراکنش، عدم امکان جستجوی ناکارا، عدم امکان سیستم خودکار که از داده ها پشتیبان تهیه کند. (در مورد هر کدام از این موارد تحقیق کنید و متوجه بشین که هر کدام چه معنی ای دارد). بنابراین پایگاه های داده بوجود اومدند و این مشکلات و حل کردند. یعنی به عنوان مثال من شاید اطلاعاتی از امنیت نداشته باشم. اما وقتی از پایگاه های داده استفاده می کنم به صورت ناخود آگاه فایل های من به صورت امن ذخیره می شوند. در مورد سوالی که شما فرمودین، شما چه بخواین از پایگاه داده استفاده کنید و چه نخواین، باید از یک محیط توسعه مثل اندروید استدیو استفاده کنید. یعنی اگر بخواین از پایگاه داده هم استفاده کنید (که در اندروید معمولا از sqlite استفاده می شود)، شما باید با استفاده از کدهای جاوا با پایگاه داده ارتباط برقرار کنید. یعنی یک پایگاه داده ای ایجاد کنید. نامی برای اون پایگاه داده در نظر بگیرید. جدولی ایجاد کنید و ... . که تمام این کار ها توسط کدهای جاوا در اندروید استدیو و یا سایر محیط های توسعه باید نوشته بشه.بنابراین سوالی که شما پرسیدین: پایگاه داده یا اندروید استدیو کاملا غلط است!!!. پیشنهاد می کنم که شما ابتدا مفاهیم پایگاه داده در اندروید و مطالعه کنید و بعد اقدام به نوشتن برنامه کنید. موفق باشید :)
sokanacademy forum
باسلام و تشکر فراوان از پاسخگوییتان آقای سینا دوشیری عزیز من فکر می کنم منظور من را اشتباه متوجه شده اید من منظورم ای بود که آیا می توانم اطلاعات را در همان اندروید استودیو وارد کنم و یا باید اطلاعات را در sqlite وارد کنم سپس انرا به اندروید استودیو با ااستفاده از کدهای جاوا بشناسانم که جوابم را گرفتم و خیلی هم ممنونم از توجه شما. و اما سوال بنده: من الان تنها مشکلم این است که آیا می توانم اطلاعات را در همان محیط sqlite وارد کنم و در اندروید استودیو فقط دیتابیس موجود در sqlite را با استفاده از کدهای جاوا به ان بشناسانم و یا باید حتما اطلاعات را در اندروید استودیو در چند فایل جاوا بنویسم و سپس دوباره اطلاعات را به برنامه در mainactivity به برنامه بشناسانم؟ بازهم تشکر و ممنون میشوم پاسخم را بدهید
sokanacademy forum
شما یک را ه که پیش رو دارید دیتابیس اس کیوال لایت از 3000 دارو پر شده از قبل اماده شده است،با کلاس public class DBHelper extends SQLiteOpenHelper فقط برای خواند ن و نوشتن دیتا در اپت استفاده کنی.ببین مثل نوشتن دیکشنری ،به جای اینکه خودت دیتابیس بسازی اماده پیدا کنی دیتابیس دیکشنری پیدا می شد....احتمالا دارو باید زحمت ساختش را بکشی دستی یا .... یک را ه دیگه یک فرم بسازی ،نام دارو،اطلاعات دارو را بگیره و بر روی دیتابیس داروی جدید را ضافه کنه.یعنی قابلیت توسعه هم داشته باشه ........ پس اصلا نیازی نیست دیتایی در فایل جاوا اندروید استدیو باشه،همه داده ها در پایگاه داده،فقط وقتی می خوای داده بنویسی یا بخوانی باید اصطلاحا یک query بزنی از طریق همان کلاس بالا ...........
sokanacademy forum
سلام دوست عزیز برای اضافه کردن داده به پایگاه داده (تا جایی که من می دونم) دو راه بیشتر وجود نداره. من دیتابیس MySQL و مثال می‌زنم. ببینید ما برای اینکه بخوایم داده وارد پایگاه داده کنیم اولین راهش این هست که از طریق کامند لاین خود MySQL این کار و انجام بدیم. دومین راهش هم اینه که با استفاده از JDBC (کانکتوری در جاوا برای اتصال به پایگاه داده) به پایگاه داده متصل بشیم و اطلاعات و از طریق کدهای جاوا وارد پایگاه داده کنیم. ولی در آخر اگر ما بخوایم از طریق برنامه اطلاعات و چه وارد پایگاه داده کنیم، چه بخوایم به اون اطلاعات دسترسی داشته باشیم و اصلا چه بخوایم اون اطلاعات و پاک کنیم و یا هر کاره دیگه ای (یعنی کاربر این کار ها رو انجام بده) باید از طریق کدهای برنامه نویسی این کار و انجام بدیم. چیزی که کاربر در برنامه می بینه صرفا چند تا دکمه و فرم برای اطلاعات وارد کردن، پاک کردن، جستجو کردن و ... است. بنابراین این اتفاقات باید با زبان برنامه نویسی نوشته بشه تا این کارها انجام بشه.
sokanacademy forum
سلام،منظور من از query زدن ارتباط با دیتابیس ونوشتن و یا خواندن بود ه است.مسلما پشت یک فرم جاوا یک کد کویری جاوا است. منظورم از دیتابیس اماده ،یک سری سایت ها هستند دیتابیس های اطلاعاتی را به فروش می رسونند.منظور دستی وارد کردن همین کامند لاینه که واقعا کار طاقت فرسایی است.مگه ایده ی جدید ی بیاد وسط....
online-support-icon