ذخیره کردن صلوات در برنامه ذکر شمار با share prefence

سلام.برنامه صلوات شمار تکمیله فقط می خواهم که وقتی از برنامه خارج شدم و دوباره وارد شدم،تعداد ذکر از اول شروع نشه.یعنی تعداد ذکر ذخیره بشه و وقتی وارد برنامه ادامه صلوات رو بدم.مبحث share prefence رو خوندم.من یه خرده مبتدیم.لطفا کامل برام توضیح بدید چکاری انجام بدم.(خیلی لازم دارم).ممنون

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام،SharedPreferences interface به شما دسترسی به فایل ایکس ام ال می ده و متغیر شما را انجا ذخیره می کند،و بعد از بستن اپلیکشن ریست نخواهد شد.برای ست کردن یک مقدار برای ان از سورس زیر

SharedPreferences sp = getSharedPreferences("your_prefs", Activity.MODE_PRIVATE); SharedPreferences.Editor editor = sp.edit(); editor.putInt("your_int_key", yourIntValue); editor.commit();

برای خواند مقدار ان از سورس زیر استفاده کن.

SharedPreferences sp = getSharedPreferences("your_prefs", Activity.MODE_PRIVATE); int myIntValue = sp.getInt("your_int_key", -1);

فقط ادیتور خوب نیست،کپی کنی درست می شه

sokanacademy forum
سلام.اینا رو کجا باید بزارم؟
sokanacademy forum
داخل اکتیویتی که تعریف کردی دوم sp شی ما است یک سری متد داره،کلا از این متد ها برای خواند ونوشتن استفاده کرده است..و
sokanacademy forum
سلام.نتونستم درست کنم .. اگه کسی با عکس میتونه برام کامل توضیح بده خیلی خوب بود.من مبتدیم
sokanacademy forum
یه خرده ابتدایی تر توضیح بدید.من یه دکمه دارم که دارم که وقتی روی ان کلیک میکنم،مقدار صلوات کهtext view هست،تغییر میکنه...حالا برای اینکه که مقدار int من پس از خروج ذخیره بشه،چه کاری بابد بکنم؟(ابتدایی توضیح بدید) ممنون
online-support-icon