کاربرد و مفهموم UP CASTING در زبان برنامه نویسی جاوا

سایتای زیادی رو چک کردم ولی چون به زبان خودمون نبودن احساس میکنم درست مفهموم و کاربرد up casting رو متوجه نشدم. چیزی که من از upcasting متوجه شدم در اصل ساختن شی پدر از کلاس فزرند هستش و باعث میشه متدی که اسمش با متد توی کلاس پدر یکی هست (overloading) از توی کلاس فرزند صدا زده  بشه

class Bike{  
      void run(){System.out.println("running");}  
    }  
    class Splender extends Bike{  
      void run(){System.out.println("running safely with 60km");}  

public static void main(String args[]){  
        Bike b = new Splender();//upcasting  
        b.run();  
      }  
    }  

ولی خب خروجی همچین کدی رو میشه با ساخت شی از هر کلاس گرفت. اگه مفهوم رو اشتباه متوجه شدم یا کاربرد بخصوصی براش دارید ممنون میشم بهم بگید.

در ضمن 10 کلمه برای عنوان انتخابی خیلی زیاده.

باتشکر

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

فکر میکنم چیزی که شما میگید تنها بخشی از کست کردن باشه ، بصورت کلی منبع داخلی توی همین سایت داریم ، به لینک مقابل برید ( البته اگه تا حالا نرفتید ) و یکبار این مفهوم رو مرور بکنید بصورت کاملا روشن استاد بهزاد مرادی توضیح دادند https://sokanacademy.com/courses/java/1401/%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-casting-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام مطالب لینکی که داده بودید رو مطالعه کردم ولی نفهمیدم چه ربطی به upcasting کلاسها داره! اگر امکانش هس خودتون یه مثال کاربردی در این مورد بزنید.

online-support-icon