راهنمایی جهت برنامه نویس شدن بدون داشتن اطلاعات درباره رشته و دروس کامپیوتر

ووبا سلام و خسته نباشید

من میخام زبان برنامه نویسی بخونم در مجتمع فنی و فکر نمیکنم مثل دانشگاه و هنرستان فلوچارت و الگوریتم و... رو یاد بدن

ریاضیم ضعیفه و زبان انگلیسی رو هم کمی بلدم و میتونم بهتر بشم.چیزی از اینکه چی باید بلد باشم تا بتونم برنامه نویس بشم نمیدونم

بنظر شما میتونم موفق بشم یا خیر.با تشکر

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

سلام و خسته نباشید به شما

برای آموزش برنامه نویسی فقط یک پیشنیاز لازم است و ان هم اراده و پشتکار شماست ، پشتکار و تلاش مهمترین ارکان برنامه نویسی است که گاهی قویترین برنامه نویس ها هم به علت نداشتن انگیزه از پس برخی مشکلات در برنامه نویسی بر نمی ایند .

هر چند اگر در علوم ریاضی و زبان انگلیسی مهارت داشته باشید پروسه یادگیری برنامه نویسی را زودتر طی خواهید کرد اما این بدین معنا نیست که شما نمی توانید ، از نظر بنده اگر شما اراده محکم کنید و از سختی های یادگیری این علم رنجیده نشوید مطمئنم می توانید و سند عرایض بنده تجربه شخصی و مشاهده نمودن افراد موفق در این زمینه است که فقط و فقط با پشتکار موفق شدند

آرزوی موفقیت برای شما

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
به‌طور کلی دو نوع برنامه‌نویس وجود داره: - فقط با دستورات آشنا هستن، برخی الگوریتم‌ها رو میشناسن و بعضا برنامه‌های ساده‌ای مینویسن - روی دستورات تسلط دارن، الگوریتم‌های مهم رو خیلی خوب میشناسن و میتونن الگوریتم بهینه بنویسن و برنامه های خوب و بزرگی تولید میکنن مورد اول که پیش‌نیاز خاصی لازم نداره، صرفا حفظ کردن یک سری سینتکس و الگوریتمه. اما در مورد دوم پیش‌نیازهایی که اعلام میکنم: - زبان انگلیسی - تایپ ۱۰ انگشتی - ریاضیات پایه اگه تلاش، پشتکار و علاقه داشته باشین، حتما موفق میشید.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
من پیشنهاد می کنم اگر هیچ تجربه ای در برنامه نویسی چه به صورت دانشگاهی یا عملی ندارید، ویدیوهای جذاب آموزش مفاهیم برنامه نویسی جادی رو ببینید، اینجوری هم خیلی لذت بخش با مفاهیم اولیه برنامه نویسی آشنا میشید هم تا حدودی با زبان خیلی قوی و پرکاربرد پایتون یاد می گیرید کار کنید این ویدیوها در آپارات و به صورت کاملا رایگان هست و البته آپیدیت هم میشن https://www.aparat.com/video/video/listuser/username/jadi/usercat/94189
online-support-icon